Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Vivian Caccuri: Garganta

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 6. 20:00

V rámci výstavy The Trouble Is Staying předvede Vivian Caccuri, brazilská umělkyně, novou verzi svého díla Garganta. Podstatou této experimentální instalace je lidský hlas. Vivian vytváří sbor, ve kterém kombinuje brazilské rytmy s varhanními frekvencemi a se známým pisklavým zvukem komárů.  Dílo tvoří neshody a nečekané harmonie mezi dvěmi zvuky, které nejsou obvykle slyšeny dohromady: lidským hlasem a bzukotem komára. Skrze hudbu tak toto dílo odkazuje ke koloniální historii Brazílie, která byla nevratně utvářena komplikovanými lidskými a nelidskými (komáři) herci. 

Během performance osm lidí, kteří utvoří kruh, mají na krku mikrofony, přesně na místě, kde jejich krky vibrují díky hlasu. Když zpívají, jsou jejich hrdla zesílena dlouhým zpožděným zvukem. To, čeho bylo dosaženo, je stále měnící se sjednocení osmi hrdel. Zvuk sboru je pečlivě distribuován prostorem a skupina nachází svůj vlastní intuitivní způsob vytáření harmonie, změny nebo pohybu. 

Každé provedení této performance je jedinečné a je tomu tak i v Praze. Ti, co se zúčastní budou mít výjimečnou příležitost zapojit se do tvorby a prezentace inovativní, experimentální, site-specific hudební performance. 

Vivian Caccuri, brazilská umělkyně, zkoumá fyzikální, sociopolitický a duchovní dopad zvuku, zejména nežádoucí nebo podřízené zvuky. Používá rozpoznatelné pomůcky, které přivádějí zvuk do uší - systémy reproduktorů, taneční hudbu. motory aut a zvukové systémy. 

Více info:
viviancaccuri.net 

Vstup zdarma