Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Divadlo MeetFactory (DMF) bylo založeno v roce 2008. Od té doby uskutečnilo ve vlastní produkci několik desítek inscenací a vydobylo si výrazné místo nejen na pražské divadelní mapě. 
 

V současnosti profilujeme DMF jako moderní komorní scénu zaměřenou na adaptace současných děl světové prózy. Důvěřujeme síle slova, a proto aktuální inscenace staví na textu a minimalistickém, civilním herectví. DMF se soustředí na pocity a postoje člověka a jeho myšlenky, zpracovává témata jako úzkost, neurózu a strach lidí v dnešním světě. „Nesoudíme je, před ničím nevarujeme, nedokumentujeme, neinformujeme,” uvádí Matěj Samec. „Zkoumáme obsahy a jejich hloubku.” 

Do povědomí divadelní veřejnosti se DMF zapsalo jako inspirativní prostor svobodné a nekompromisní tvorby, která je představována zpravidla v divadelním sále, výjimečně pak v rezidenčním patře. Ke spolupráci přizvalo řadu zahraničních tvůrců, zejména režisérů a scénografů, kteří v České republice pracovali vůbec poprvé. Zahraničním divadelníkům poskytujeme prostor pro rezidenční pobyty. Podporujeme rovněž mladé začínající tvůrce. Inscenace jsou ve většině případů uváděny s anglickými titulky. DMF uvádí 4 premiéry ročně a funguje bez stálého souboru.

Za dobu existence divadla ve smíchovské továrně vyprofilovaly výrazné režijní (M. Pěchouček, J. Nebeský, J. Kačena, L. Ferenzová ad.) i herecké (T. Bambušek, K. Dobrý, J. Lepšík, T. Jeřábek, J. Kozubková, H. Třešňáková ad.) osobnosti, které uvedl Jan Horák, působící jako dramaturg této scény do sezóny 2011/2012. Po kratší dobu následně tuto roli zastával dramaturg Jan Tošovský. Od roku 2013 až do současnosti vede DMF dramaturg Matěj Samec. V současnosti mezi stálé spolupracovníky patří osobnosti, jakými jsou režiséři N. Deáková, L. Ferenzová či A. Vanišová a herci A. Krausová, J. Gottwald či E. Salzmannová. 


DMF se účastní festivalů …příští vlna / next wave… a Malá inventura, z mimopražských Mezinárodního festivalu Divadlo Plzeň a Divadelní světu Brno. V sezóně 2017/2018 jsme uvedli premiéry inscenací Jasno lepo podstín zhyna, Pohřeb sardinky, Temná energie a Strážci občanského dobra 2. Na závěr léta chystáme premiéru site-specific inscenace Psí dny.

Matěj Samec, dramaturg DMF / matej.samec@meetfactory.cz