Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Hudba 

Petra Hermanová 
1. 05.  38 min 

Rozhovor o hudebních začátcích s Markétou Irglovou, brněnském a berlínském období i o konci Fiordmoss s hudebnicí a audiovizuální umělkyní Petrou Hermanovou • Linky: Aktuální tvorba Petry | Deska Kingdom Come a předešlé EP | Berlínský prostor Acut Macht NeuPrvní druhý track vydaný pod vlastním jménem | Hydropsyche (Jon-Eirik Boska) ​Divadlo 

Apolena Vanišová 
08. 05.  36 min 

Jak se v divadle pracuje s neherci? Režisérka Apolena Vanišová v rozhovoru s divadelním dramaturgem Matějem Samcem hovoří o dobrodružství, které zažívá při intuitivním obsazování neherců do svých inscenací, o napínavých situacích, kterých se zkušenými herci dosahuje jen stěží, o konceptu divadelních instalací a také o rodině, svých plánech, snech a diaspektarech. Představuje také připravovanou inscenaci Bílá kniha, adaptaci stejnojmenného románu Han Kang, kterou v divadle MeetFactory uvedeme v létě.

Galerie 
Kateřina Kolářová  
15. 05.  67 min 

Teoretička Kateřina Kolářová představuje v rozhovoru s kurátorkou Terezou Jindrovou obor disability studies, který v rámci humanitních věd usiluje o kritickou reflexi konceptu "normality" a "odlišnosti". Kolářová mj. objasňuje úskalí tzv. pozitivní reprezentace "postižení" a dotýká se problematiky symbolického násilí jazyka. Zamýšlí se ale také nad jinakostí jako zdrojem kreativity nebo nad překonáváním normativních představ o tom, co je krásné.


Rezidenční program 
Kromě umění #1  
22. 05.  57 min 
Co dělá umělkyně, když se nevěnuje umění? Je umění práce, a pokud ano, jak vypadá jeho ovoce... a kdo je zaplatí? Pozvali jsme tři umělkyně působící na české scéně: Kateřinu Konvalinovou, Jolantu Nowaczyk a Marii Lukáčovou, aby nám pověděly, na čem (krom umění) pracují. Dozvěděli jsme se tak, co znamená permakulturní vinařství, proč stále více polských žen navštěvuje - nikoliv za účelem turismu - Českou republiku a taky jak funguje výtvarná výchova na střední škole.