Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Hudba

Black Tar Jesus: O loudness wars a záchodových vokálech 
09. 01. 21, 44 min 
S Tomášem Kopáčkem o nahrávání desky Year Insane, pradávné hudební historii, 'loudness wars' i hudebních cenách. • Linky: Black Tar Jesus, Girls - Album, Function Ensemble

Spotify Apple Podcasts

Podcast episode cover art

 

Divadlo

Petra Hůlová: „Realita s*re na kritický reflexe umělců“ 
17. 01. 21, 34 min 
Rozhovor se spisovatelkou Petrou Hůlovou o sedmi měsících offline, psaní v době lockdownu, politické hře Strážci občanského dobra 2, kterou napsala pro Divadlo MeetFactory a taky o tom, proč ráda píše scénáře a proč začala psát svoji vůbec první knihu pro mládež.

Spotify Apple Podcasts

Podcast episode cover art

Galerie

Podivuhodný případ Afrah Shafiq: Vyprávění o různých realitách v Indii
30. 01. 21, 24 min 
Rozhovor mezi zimní uzavřenou Prahou a horkým přelidněným Goa. Indická umělkyně Afrah Shafiq vypráví o svém vztahu ke knihám a své cestě k umění. S kurátorkou Evou Riebovou hovoří také o tom, v jaké kondici je feminismus v zemi, která se ještě zcela nezbavila pozůstatků kastovního systému a jaké to je, když do miliardové populace přijde pandemie. A také jak je úlevné jen tak si být.

Spotify Apple Podcasts

Podcast episode cover art

 

Rezidenční program

Barbara Gryka: Sex(work), potrat a Kinga D.
23. 01. 21, 27 min (CZ) / 37 min (PL)

Barbara Gryka, vizuální umělkyně z Polska, strávila na konci roku 2020 dvouměsíční rezidenční pobyt v MeetFactory. V novém díle podcastu Tovární hlášení popisuje svůj film inspirovaný protesty polských žen proti zpřísnění interupčního zákonu, mluví o tom, proč se čas od času obléká jako chameleon, o rodinném podnikání s prodejem figurek papeže a práci ve striptýz klubu i dobrodružstvích Kingy D.

The interview with Barbara was recorded in Polish. You can either have a listen to the original version or a Czech translation, both of which are available across all podcast platforms.

Spotify Apple Podcasts

Podcast episode cover art