Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Hudba 

Pierre Urban  
29. 05.  44 min 

Jaká je budoucnost rádia? Jaké jsou trendy začínajících kapel a co je pro ně nejlepší zpětnou vaznou? Chce mladá generace vůbec hrát a chodit na koncerty? A co bude s hudebním průmyslem, až pandemie skončí? Hostem nové epizody podcastu Tovární hlášení je Pierre Urban, kulturní manažer, dlouholetý redaktor a moderátor Rádia 1, DJ a v neposlední řadě také promotér.

Divadlo 

Daniel Krejčík   
07. 06.  35 min 

​Pozvání do nové epizody Továrního hlášení přijal herec Daniel Krejčík, který si zahrál v připravované audio hře Petry Hůlové Strážci občanského dobra 3. V rozhovoru s divadelním dramaturgem Matějem Samcem hovoří o (kulturním) životě na zámku a venkově, o nezávislosti na divadle i významu duševní hygieny v herectví a také o tom, jaké bylo obětovat se své roli v inscenaci Dánská dívka Divadla Na Fidlovačce natolik, že kvůli ní prošel výraznou osobní proměnou.


Galerie 

Juliana Höschlová  
12. 06.  42 min 

Tovární hlášení tentokrát vysílá z terénu. Outdoorový díl s výtvarnou umělkyní Julianou Höschlovou. Povídání v kulisách podkrkonoší o jejím kočovném životě, vlivu místa na uměleckou tvorbu, zrychleném i zpomaleném životním tempu a quiltu z ovčí vlny.

Rezidenční program 

Lucie Rosenfeldová
19. 06.  34 min 

Lucie Rosenfeldová, umělkyně a v současné době také rezidentka MeetFactory, ve své tvorbě používá slova a obrazy podporované důkladným výzkumem přesahujícím uměleckou sféru. Její práce vycházejí z jejích vlastních zkušeností a ověřují, do jaké míry v nich lze najít univerzální prvek poznání. V další epizodě podcastu jsme si s Lucií povídali o jejím díle vystaveném na výstavě Žen* – Růže – Píseň – Kost v Galerii Display, a také o tom, jak převést nevšední zážitky do jazyka umění a co to vlastně je umělecký výzkum.