Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Divadlo

Petra Ben-Ari: O bílé jako barvě smutku   
26. 06.  40 min

Vegetariánka. Kde kvete tráva. Bílá kniha. Za úspěchem knih Han Kang v naší kotlině stojí překladatelka a orientalistka Petra Ben-Ari. Před premiérou divadlení adaptace nejintimnější z knih proslulé jihokorejské autorky jsme Petru pozvali do podcastu Tovární hlášení.

Genialita experimentální Bílé knihy podle české překladatelky vězí v autorčině práci s textem, v němž kombinuje literární postupy minulosti, současnosti a budoucnosti. O principech a specifikách korejské literatury, o zážitcích ze studií v Seoulu, autocenzuře i politicko-společenské atmosféře na korejském poloostrově, tamní undergroundové divadelní scéně, tragédii trajektu Sewol, nutnosti bourat zažité stereotypy a v neposlední řadě o bílé jako barvě smutku a prázdnoty Petra Ben-Ari hovoří v rozhovoru s Matějem Samcem, dramaturgem Divadla MeetFactory.

 

Galerie 

Clelia Cussonnet a Tereza Jindrová: Co vše nás mohou naučit rostliny?  
03. 07.  33 min

Kurátorka galerií Tereza Jindrová tentokrát neobvykle v pozici hostky podcastu. Společně s francouzskou kurátorkou Clelií Coussonnet hovoří o aktuální výstavě Planted in the Body, vědění rostlin a jeho předávání v matrilineární tradici, o tom jak pečujeme o rostliny a ony pečují o nás, o trendu pětsitelství a o tom zda mít nebo nemít vlastní webové stránky.

Gallery curator Tereza Jindrová, this time unusually in the role of a podcast guest. Together with French curator Clelia Coussonnet, she talks about the current exhibition at MeetFactory galleries titled Planted in the Body, about the knowledge carried by plants and its transmission within the matrilineal tradition, about how we care for plants and how they take care of us, about the trend of cultivation and whether or not to have your own website.