Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

TZ / divadlo / Protože jsem to ještě nikdy nikde nedělal, už asi budu

TZ: Nová inscenace Jana Kačeny v MeetFactory je inspirována japonskou kulturou a zabývá se fenomény násilí a čistého zla.  

V Praze 23. září
Inscenace se složitým názvem DOKO DE MO DÓTEI DA KARA DESÓ DESU (Protože jsem to nikdy nikde nedělal, už asi budu) o fenoménu násilí a čistého zla užívá prostředků komunikativních, vycházejících z grotesky, komedie a absurdního černého humoru. Premiéra bizarní komedie z prostředí tokijských sex klubů se odehraje 30. září ve 20 hodin v MeetFactory. Není vhodné pro diváky mladší 18 let.
   

Scénář a režie: Jan Kačena / scéna a kostýmy: Marek Brožek a Barbora Zedníčková / hudba: Jonáš Rosolek / dramaturgie: Matěj Samec / produkce: Dominika Andrašková   Hrají: Robin Kvapil, Bohdan Bláhovec, Anita Krausová, Matěj Nechvátal a Jan Strejcovský  

Premiéra bizarní komedie z prostředí tokijských sex klubů se odehraje 30. září ve 20 hodin v MeetFactory. Není vhodné pro diváky mladší 18 let.  

Inscenací se složitým názvem, který odkazuje k jedné z frází, kterou by bylo možné zaslechnout v některém z tokijských sex klubů, se na jevišti MeetFactory již potřetí představí režisér Jan Kačena. Poprvé se představil  v roce 2009 jako režisér inscenace Malyš, podruhé to bylo předloni, kdy režíroval inscenaci Skuga - Baldur podle předlohu Syn stínu islandského autora Sjóna. Tentokrát Jan Kačena se svým teamem našel inspiraci v japonské kultuře a literatuře. Ve své inscenaci se zabývá fenomény násilí a čistého zla. Používá přitom prostředků velmi komunikativních, vycházejících z grotesky, komedie a absurdního černého humoru.
 

Inscenace vychází z mnoha zdrojů - dějově pak nejvíce  z románového thrilleru V polévce miso Rjú Murakamiho.  Dále se inspiruje u hororových příběhů a úvah vycházejících z tradičních japonských žánrů původem Řeka Lafcadio Hearna (1850-1904), který byl jedním z prvních cizinců, kteří přijeli do pomalu se otvírajícího se Japonska druhé poloviny devatenáctého století. Dále knihou postřehů a úvah o japonských gejšách Prodavačky úsměvů (1929) českého japanologa, spisovatele a cestovatele Joe Hlouchy (1881 - 1957), který se významným způsobem zasloužil o uvedení japonských výtvarných principů do české ilustrace a knižní tvorby, románem Hermanna Hesseho Narcis a Goldmund (1930) a konečně publikací Tokyo Lucky Hole japonského fotografa Nobuyoshiho Araki (nar. 1940), která obsahuje stovky snímků ze sex klubů v tokijské čtvrti Shinjuku, jejichž byl častým návštěvníkem a jejichž činnost byla v roce 1985 ukončena novým zákonem regulujícím sexuální průmysl.
 

Jan Kačena přizval ke spolupráci zajímavý herecký i tvůrčí team. V hlavní roli vystoupí vystudovaný divadelní režisér Robin Kvapil, který v současné době dokončuje  studia na Katedře dokumentární tvorby pražské FAMU. Diváci si jeho filmovou tvorbu mohou spojit například se snímkem nazvaný Film o Ondreji Jajcajovi, vykradači hrobů, který uvedla loni v září mj. také MeetFactory. Robin Kvapil je také režisérem filmu Tahle země není pro mladý, který získal prví místo v soutěži The 48 hours Film Project, v rámci něhož jednotlivé teamy v časovém limitu 48 hodin připravují své snímky, od přípravy scénáře po finální střih.Spolu s ním se představí Bohdan Bláhovec, rovněž dokumentární režisér, mezi jehož hlavní filmové úspěchy patří například snímek z druhého ročníku FAMU Kdo chce zabít Ashley?, který získal ocenění v kategorii Nejlepší dokumentární film na festivalu FAMUFEST 2007 a Zvláštní cenu poroty na festivalu českých filmů Finále 2008. Divákům může být znám také jako básník v žánru Poetry Slam. Patří mezi průkopníky tohoto oboru a zároveň je vítězem mnoha exhibic i celostátní soutěže. Hudbu na scéně během představení živě mixuje Jonáš Rosůlek, známý z kolektivu City Surfer či hudebních uskupení jako Popper-C. Scénu společně s Barborou Zelníčkovou vytvořil student kamery na pražské FAMU Marek Brožek.  

MeetFactory, premiéra 30. 9. ve 20:00 hodin.

Kontakty a více informací:
Petr Hrubeš - PR a marketing, petr@meetfactory.cz, + 420 602 367 552 

MeetFactory je v roce 2013 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 6.500.000 Kč.