Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Austra představí v MeetFactory svou optimistickou vizi budoucího světa  

4. října, Praha – Od současné politické situace v USA, přes neúnosný stav životního prostředí k ryze soukromým bolestem… na první pohled ne příliš veselá témata, ale apokalyptická vize rozhodně není na programu večera. Utopistické album Future Politics představí ve čtvrtek 19. října v MeetFactory elektronický projekt Austra. Futuristický synth-pop kombinovaný s fascinujícím hlasem Katie Stelmanis dává nahlédnout do světa plného naděje.
 

Kanadský elektronický projekt Austra, v jehož centru stojí zpěvačka Katie Stelmanis, vznikl v Torontu roku 2009. Jejich debutové album FeelItBreak(2011) označil Pitchfork a New York Magazine za nejlepší desku roku, nejnovější album FuturePolitics k tomuto označení má slušně nakročeno. Album vyšlo na labelu PaperBag a na Pitchforku si vysloužilo označení „temné, ale optimistické, obnášející řešení“ a je považováno za politické, čemuž slušně nahrálo i to, že vyšlo v den, kdy Trump skládal svůj prezidentský slib. Podobné události (za všechny např. Brexit) dávají albu další rozměr, ale jedná se jen o jedno z mnoha témat, do kterých se Katie Stelmanis ponořila. Při přípravě nové desky pročítala ekonomické a filosofické texty, inspirovala se feministickým sci-fi, afrofuturismem. „Zajímal mě každý, kdo přišel s nějakou kreativní vizí toho, jak bude vypadat budoucnost,“ říká zpěvačka, která se netají inspirací filmy od Kubricka nebo Hitchcocka.
 

Hlavním motivem Future Politics je jakási utopistická zodpovědnější vize světa respektující přírodu, kde je vše v zásadě jednodušší a barevnější. „Největší formou útisku je přimět lidi myslet si, že nemají žádnou jinou možnost,“ dodává Austra. Fakt, že se během natáčení přestěhovala z temného a studeného Montrealu do pulzujícího Mexico City (barvami hýřící videoklip k titulní písni alba odráží tento mentální posun dost vehementně), má nepochybně za následek to, že FuturePolitics je navzdory těžkému tématu ve výsledku ryze optimistické. Největší snahou Austra je povzbudit lidi, aby si nepřetržitě představovali novou (lepší) budoucnost.
 

Ať už je ale motivem písní životní prostředí („Gaia“), často nepochopitelná politická situace nebo intimní zpověď o lásce a samotě („I Love You More ThanYou Love Yourself”), společným prvkem je uhrančivý hlas Katie Stelmanis, který média rádi připodobňují projevu Björk. Operní vzdělání zpěvačky je zde více než patrné. 
 

Ve čtvrtek 19. října si prostě v MeetFactory můžete vybrat: zamyslet se nad stavem světa, zatančit si na chytlavé synthpopové melodie, nebo se prostě nechat zajmout silným hlasem Katie Stelmanis… co je ale podstatné, je to, že Austra vzkazuje: „Naší hlavní misí je, aby se lidé cítili milováni a pohodlně.“ Utopie? Přijďte se přesvědčit do továrny a možná změníte díky téhle bohyni světla pohled na svět.
 

Jako support vystoupí Gabriela Jimenoaka Ela Minus, hvězda elektronické scény z Kolumbie. Její produkce je možná asketická, ale o to více úderná.  

Více:

www.austramusic.com

www.soundcloud.com/austra_midi
www.elaminus.com

Vstupenky:

390 Kč na www.meetfactory.cz
390 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
490 Kč na místě  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a
www.meetfactory.cz
 

Koncert pořádá MeetFactory, o.p.s.    


Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
31. 10. Black Lips (US)
8. 11.  MosesSumney (US) + Tawiah (UK)
9. 11. LowRoar (IS)
10. 11. TOPS (CA)
14. 11. Mount Kimbie (US)
16. 11. John Maus (US) + GaryWar (US)
23. 11. Michelle Gurevich (CA) + TwinSons (UK)
12. 12. Sleep Party People (DK)    


Kontakty:

Libor Galia  → PR manažer  → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz
Zuzana Kolouchová → PR specialista → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
   
TZ_Austra pdf.pdf