Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Deaths, Mayen a Still Parade představí v MeetFactory tři vize současného dream popu  

6. dubna, Praha – MeetFactory Před třemi lety se tehdy nadějné pražské synth-popové duo Girls on Drugs rozdělilo na dva sólové projekty. Multitalentovaný Igor Bruso se přestěhoval do Berlína a pod jménem Deaths kolem sebe postavil mezinárodní živou kapelu. Lukáš Vydra začal původně taky sám, dnes je Mayen čtyřčlennou kapelou, která dodává Lukášovým zasněným písním šíři a uzurpuje si pořád větší pozornost na koncertech. V pondělí 18. dubna se Mayen a Deaths v MeetFactory opět potkají na jednom pódiu a přidá se k nim také v Berlíně usazený Niklas Kramer s kapelou alias Still Parade.

Jen málokterý projekt hýbe současnou alternativní hudební scénou tak, jako se to v posledních letech daří kolektivu sdruženému kolem multitalentovaného Igora Brusa. Na Kamčatce narozený zpěvák a skladatel zocelený H/C scénou o sobě dal vědět před třemi lety založením synth-popových Girls on Drugs (spolu s Lukášem Vydrou). Po jejich rozpadu a během Igorovy stáže v newyorské pobočce magazínu Vice pak vznikl projekt Deaths, který v roce 2013 debutoval singlem Karaoke Blues. Po přesídlení do Berlína dostává kapela pevné kontury a dalšími členy se stávají Marc Blarzin, Yaz Uemuru a Pierre Auradon. Formace pomalu a trpělivě vybrušuje svůj zvuk do svébytného tvaru, ze kterého jsou nadšení nejen kritici, ale také stále početnější skupina fanoušků. Singl Lonewolves sdílí v roce 2014 snad všechny prestižní hudební blogy a krátce nato kapela podepisuje smlouvu s věhlasným indie labelem  Love by Mistake (Rude, IYES). Právě ten jí o rok později vydává skvěle hodnocené EP Under Old Sun, které Deaths jednoznačně řadí mezi světovou třídu temného dream-popu a nového r’n‘b.

Rozpad synth-popového dua Girls on Drugs ve své době oplakal kdekdo, kapela Mayen, která (kromě zmiňovaných Deaths) na jeho na základě vznikla, je ale pro fanoušky nového popu víc než dostatečnou útěchou. Původně sólový projekt Lukáše Vydry na sebe poprvé vážně upozornil v roce 2013 vydáním nostalgicky zasněného debutového EP Wonder Years, za nímž jako producent stojí, jak jinak, Igor Bruso. Kapela, která se rozrostla o další členy (Lukáš Klavrza, Josef Hradílek a Jáchym Krohe), se pak následně vrhla na živé hraní a předskakovala třeba takovým ikonám, jako jsou Glass Animals nebo Blackbird Blackbird. Průlom přišel v roce 2014, kdy server Aktuálně.cz zařadil kapelu Mayen mezi největší objevy české alternativní scény. Další EP Elegy z roku 2015 a experimentální singl April is the Cruelest Month/ Bruise z počátku roku letošního pak jasně ukazují, že kapela svou produkcí dávno přerostla zdejší poměry a patří mezi velké naděje současné dream-popové scény.  

Ve stejné době jako pupeční šňůrou spojení Deaths a Mayen vzniká také kapela v Berlíně usazeného Niklase Kramera s názvem Still Parade. Původně folkem chycený popový projekt, pod jehož hlavičkou vydává v roce 2014 debutové EP Field, dostává postupně stále výraznější synth-popové rysy à la Tame Impala. Folkovou atmosféru vystřídaly zkreslené kytary a silné melodické linky, které udávají hlavní slovo na kritikou opěvovaných singlech 07:41 a Concrete Vision z roku 2015.  

Deaths, Mayen a Still Parade představí tři vize současného dream popu na jedinečném trojkoncertu ve smíchovské MeetFactory už v pondělí 18. dubna. Romantičtější už tohle jaro nebude!    
    
Více informací:
soundcloud.com/churchofdeaths
soundcloud.com/stillparade
soundcloud.com/mayenmusic  

Vstupenky:
190 Kč v předprodeji na www.meetfactory.cz
190 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
250 Kč na místě  

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, www.GoOut.cz a www.meetfactory.cz
     
Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
29. 4. Max Cooper (UK) + DJ Floex (CZ)
11. 5. Prince Rama (US)
30. 5. Porches (US) + Frankie Cosmos (US)
17. 6. Todd Terje (NO)  
 
MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč. 

TZ - Deaths + Mayen + Still Parade.pdf