Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Hvězda elektronické scény Forest Swords představí v MeetFactory svůj temný mikrokosmos  

14. září, Praha – Po více než třech letech se do Česka a znovu do pražské MeetFactory vrací liverpoolský producent, DJ a performer Matthew Barnes, jenž si umělecky říká ForestSwords. Tentokrát ovšem už v roli jedné z největších hvězd anglické elektronické scény. Své nové album Compassion představí ve čtvrtek 28. září v MeetFactory.
 

Forest Swords rozetnul hudební scénu hned svým prvním EP DaggerPaths, jež ho katapultovalo na první místo žebříčku nejlepších desek roku 2010 podle prestižního FACT Magazinu. Bylo to jako blesk z čistého nebe: v době zvukově vyčištěných nahrávek totiž Matthew Barnes, jak zní jeho občanské jméno, předložil posluchačům nahrávku ovlivněnou post-rockem, ambientem, elektronikou i potemnělým folkem. Ve své hudbě povýšil organický šum a šelest na plnohodnotný hudební nástroj. Především ale do hry vrátil autentické emoce, které jsou stejně tak neuchopitelné jako univerzální. 
 

Rychle nabytou slávou se Barnes nenechal zviklat – odmítal proud nabídek na koncertování a radši se věnoval přípravě zvukových instalací nebo produkování skladeb svých kolegů. Podepsal se pod píseň projektu How To DressWell a připravil remix třeba pro These New Puritans. S autorským materiálem se vrátil v roce 2013 s albem Engravings, kdy přešel pod křídla předního elektronického labelu TriAngle.

Engravings, jež Barnes kvůli atmosféře míchal na notebooku u řeky poblíž svého bydliště, představilo projekt ForestSwords jako svébytný mikrokosmos. Jde o nekompromisní manifest hudebních samotářů, kteří inspiraci nehledají u ostatních hudebníků, ale výhradně ve svém nitru. I díky tomu je deska Engravings nezařaditelná: můžeme v ní sice nacházet ovlivnění dubem, temný nátěr z ornamentálních kytarových motivů nebo těžko identifikovatelných samplů, ve výsledku ale nakonec půjde o přísně osobní deník, jenž na současné hudební scéně nemá obdobu. Trpělivost, která Matthewa Barnese provází od začátku kariéry, stále trvá, s novým albem si dal načas – nechtěl nic uspěchat. A protože vloni navíc dal přednost vydání záznamu hudby k tanečnímu představení Shrine, plnohodnotná novinka Compassion spatřuje světlo světa až začátkem letošního května.  

Předchozí skladby Forest Swords jsou většinou instrumentální. Na novém albu přichází změna – do popředí se dere lidský hlas, který je často rozložený a rozsekaný, někdy trvá nepřirozeně dlouho a daleko více rezonuje. Celkově album, které bylo netradičně propagováno skrze WhatsApp, vyznívá jako jeden velký orchestrální opus, tracky se prolínají a vyprávějí jeden velký příběh složený z několika zdánlivě rozdílných světů. Reakce na aktuální politické dění ve světě nebo vzpomínky na tajemnou, historií nasáklou rodnou krajinu WestKirby… nemusíme pochybovat, že ForestSwords ve čtvrtek 28. září v MeetFactory dokáže, že Compassion je ideálním soundtrackem tohoto podzimu.    


Více:

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/forest-swords-uk
http://forestswords.tumblr.com/

https://www.facebook.com/forestswords
http://www.scrapesound.org/

Vstupenky:

290 Kč na www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
390 Kč na místě  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a
www.meetfactory.cz
 

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s. ve spolupráci se ScrapeSound.    


Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
4. 10. Ventolin – křest desky Vitajte
13. 10. EMA (US) + Dubais (DE)
19. 10. Austra (CA)
31. 10. Black Lips (US)
8. 11. MosesSumney (US)
9. 11. LowRoar (IS)
10. 11. TOPS (CA)
14. 11. Mount Kimbie (US)
15. 11. TOKiMONSTA (US)
16. 11. Bohemian LikeYou& AM180: John Maus (US)
23. 11. Michelle Gurevich (CA) + TwinSons (UK)    


Více informací:
 

Zuzana Kolouchová → PR → +420 739 055 862 zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
   
TZ_Forest Swords.pdf