Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Podivně laskaví hlukaři. HEALTH v nové sestavě a s novým albem v MeetFactory

9. leden, Praha – Jejich adrenalinem nabitá, běsněním nasáklá cesta pokračuje, kola strachu jsou roztočena. Kalifornská trojice elektronických eklektiků HEALTH se po třech letech vrací do Česka a smíchovské továrny, kde 15. února 2019 představí své tou dobou právě vydané čtvrté album.

 

Má být nejtvrdší, s nejvíce žánry zahrávajícím si počinem, ohlásili ještě před koncem roku HEALTH. Slaves of Fear(2019), stylizováno též jako „VOL. 4 :: SLAVES OF FEAR”, vyjde 8. února na labelu Loma Vista. Od jejich poslední návštěvy před třemi lety se po odchodu Jupitera Keyese skupina zúžila ve trojici. 

 

Na závěr loňského roku postupně vydala s americkou písničkářkou Soccer Mommyskladbu Mass Grave, s americkými pankáči Youth Codeskladbu Innocence, s francouzským elektronikem Perturbatorskladbu Body/Prison. Ani jedna z nich se na nadcházejícím albu neobjeví, místo řečí takto avizovaný příslib žánrového rozpětí nadcházejícího alba už stihli HEALTH patřičně předvést. 

 

Od předchozího řadového Death Magic(2015) jim na remixové Disco3(2017) přispěli Preoccupations, Purity Ring či Vessel. Sami přidali tři nové skladby. Jejich záběr je rozmáchlý i oborově: k filmu Atomic Blonde: Bez lítostinahráli cover skladby Blue Mondayod New Order (jejich spolupráce s Crystal Castles na hitu Crimewaveje uvedla na scénu); Slaves of Fear, titulní skladbu nového alba, dříve uvedli čistě instrumentálně ke hře GTA Online: Arena War(jejich skladby jsou u herní společnosti Rockstar osvědčenou záležitostí). Tu pak vydali v plnohodnotném provedení a se znepokojujícím klipem ve chvíli oznámení alba.

 

Jde o vzrušující skladbu, jejíž taneční naladění podrývá text s existenciálním vyzněním, shrnuje Stereogum.Doprovodné video je temné, plné násilí a oslepujících záběrů. „Za čekáním nestojí nic jiného než do extrému vyhnaný perfekcionismus a práce s novými nahrávacími technikami,” psal onehdy magazín Full Moon. „To vše má jeden zásadní výsledek – HEALTH do svého soundtracku k úpadku společnosti zakomponovali složku, která byla na starších deskách celkem nemyslitelná – pop. A v žádném případě se tak nestalo na úkor agresivity a vzteku.”

 

Pár dnů před jejich plnohodnotným vystoupením se trojice představí v rámci svého turné Wheel of Fear ve vyprodaném pražském Fóru Karlín po boku poprockových The Neighbourhood. Parafrázujeme-li jeden z ohlasů jejich posledního vystoupení v MeetFactory, také nadcházející koncert HEALTH slibuje koncentrovanou sonickou exhibici, která nepotřebuje mnoho k tomu, aby vás zvedla nad hlavy ostatních fanoušků a poslala do soukromého rauše. Ve smíchovské továrně nastane s novinkou Slaves of Fearběsnění i blaženost opět v pátek 15. února. 

 

 

Více:
youwillloveeachother.com

facebook.com/healthnoise

 

Vstupenky:

350 Kč na meetfactory.cz

350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

450 Kč na místě

 

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a meetfactory.cz

 

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

 

11. 1.                     Radio Wave uvádí: Gazelle Twin (UK) + Plaid (UK) + Lightning Glove (CZ)

22. 2.                     We Are Relentless uvádí: Andy Warhol's Night Vol. I
     27. 2.                     Ceny Apollo 2018      

16. 3.                     Fource uvádí: Maribou State (UK)

17. 4.                     Khoiba (CZ) + Čáry života (CZ)        

 

 

Kontakty:

Libor Galia/ PR / 00 420 732 566 667/ libor.galia@meetfactory.cz 

Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

  

MeetFactory je v roce 2019 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.