Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Smíchovskou MeetFactory obsadí snová laboratoř DIY labelu Giegling

1. března, Praha – Giegling je kolektiv přátel sídlící v německém Výmaru. Svou hudbou se snaží přetvářet místa a vytvářet v nich nezapomenutelnou atmosféru. Od 4. března bude v parterových prostorech MeetFactory k vidění jejich společné dílo, Gesamtkunstwerk reflektující ideové začátky a identitu tohoto labelu.


Když se v roce 2008 tehdejší majitel výmarského nočního klubu Giegling rozmýšlel, co dělat s klesající návštěvností, obrátil se pro radu na nepřehlédnutelnou postavu místní elektronické scény vystupující pod jménem Konstantin. Záhy se ukázalo, jak dobrá volba to byla. Dj a producent s nezkrotnou imaginací a partou podobně naladěných přátel kolem sebe vdechl během pár měsíců studentskému baru nezaměnitelnou atmosféru, která sice nezabránila zavření klubu a jeho demolici, stala se ale živnou půdou pro založení stejnojmenného labelu.

Prvním zářezem, který odstartoval fungování uskupení, bylo vydání úspěšného dvanáctipalce projektu Kettenkarussell s názvem Believe You & Me Make Love Forever (2009). Po třech stovkách nosičů se jenom zaprášilo a utržená částka přispěla ke vzniku dalších projektů a žánrově zaměřených dceřiných labelů (Forum, Traumprinz, Staub). K těm zásadnějším určitě patřilo experimentální EP Projectionist’s Nightmare z roku 2010, které světu ukázalo jinou tvář taneční hudby, jíž se většina kmenových umělců labelu dlouhodobě zabývá, nebo dlouhohrající album Futur II (2012), které podle mnohých patří k těm vůbec nejexpresivnějším a nejkomplexnějším počinům z dílny Gieglingu a dokonale ilustruje hudební a vizuální potenciál labelu.


Po sedmi letech má Giegling na kontě přes 22 in-house vydaných kousků a jeho nezaměnitelně eklektická dramaturgie postavená na mixu micro housu, dub techna a experimentální elektroniky do značné míry určuje současnou podobu nezávislé elektronické hudební scény v Německu. Jako magnet pak Giegling přitahuje nová a nová jména, která rozšiřují kádr kmenových umělců (Konstantin, DJ Dustin, Dwig, Ateq, Rafael, Vril). Jedním z nejzajímavějších je určitě hudebník skrývající se pod pseudonymem Prince Of Denmark, který pod hlavičkou labelu v roce 2013 vydal hned tři nevšední počiny (The Body, Mothercave a All The Things).


Návštěvníci MeetFactory mohli pod pokličku Gieglingu nakouknout už na únorovém mezižánrovém večeru, kde část kolektivu prezentovala svoji tvorbu v rámci pravidelných Open Studios. V pátek 4. března pak tahle DIY partička obsadí smíchovskou fabriku se společným Gesamtkunstwerkem reflektujícím identitu labelu a přetvoří parterové prostory továrny do nevídané podoby. Večer, jehož hudební část obstarají Map.ache, Elli + Chriso, Kettenkarussell a Konstantin, slibuje rozhodně nevšední zážitek.

Více informací:
https://www.facebook.com/mapache-152180478156038/
https://soundcloud.com/ellch
https://soundcloud.com/ugo64500-1/kettenkarussell
https://soundcloud.com/herr-koreander

Vstupné: 190 Kč na www.meetfactory.cz a na místě do půlnoci
250 Kč po půlnociMeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ - Giegling.pdf