Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Synth-popoví operátoři Dana Boecknera představí v MeetFactory svůj dlouhohrající debut  

27. září, Praha - MeetFactory Naléhavý hlas Dana Boecknera, charakteristický pro nahrávky (čerstvě se obnovivší) Wolf Parade, (jednorázové) Divine Fits nebo (už zaniklé) Handsome Furs vévodí i jeho nové kapele Operators. Ta na jaře vydala parádní debut „Blue Wave“, který produkoval Graham Walsh z Holy Fuck a sklízí zaslouženě oslavné recenze za osvěživé současné new-wave. Na podzim se Operators ve složení Dan Boeckner (kytara, zpěv), Devojka (synths), Dustin Hawthorne (baskytara) a Sam Brown (bicí) vrací na starý kontinent, aby v pátek 7. října rozbalili svojí paranoiou nasáklou show v naší továrně.

Kanadský kytarista, zpěvák a skladatel Dan Boeckner patří k lidem, pro které je muzika vším. Těžko říct, co dělá, když právě nehraje, neskládá nebo nesedí ve studiu. Nejspíš nic. Jeho bezmála dvě dekády trvající kariéra ale jasně ukazuje, že na nějaké zírání do zdi nemá kdy.  

O nějaké „seriózní“ kariéře dnes osmatřicetiletý rodák ze zapadlého městečka v Britské Kolumbii vlastně ani moc nepřemýšlel. Po střední škole sbalí kufry a s cílem hrát ve vlastní kapele mizí do provinční metropole. Už v roce 2000 o sobě dává vědět prostřednictvím projektu Atlas Strategic, který před svým rozpadem o dva roky později stihne vydat jedinou desku Rapture, Ye Minions! (Global Symphonic). Po přestěhování do Montrealu spoluzakládá s multiinstrumentalistou Spencerem Krugem legendární indie-rockovou formaci Wolf Parade, která má až do ohlášené tvůrčí přestávky v roce 2010 (letos na jaře naštěstí odvolané) na triku tři dlouhohrající desky (Apologies to the Queen Mary, 2005; At Mount Zoomer, 2008; Expo 86, 2010). Souběžně se svojí drahou polovičkou Alexey Perry rozjíždí projekt  Handsome Furs, který stihne vydat u labelu Sub Pop Records tři alba (Plague Park, 2007; Face Control, 2009; Sound Capital, 2011), aby se stejně jako manželství rozpadl. Krach jednoho projektu kompenzoval Dan Boeckner založením jiného, rockový kolektiv Divine Fits, kde mu u mikrofonu sekundoval Britt Daniel (Spoon), se ale s jedinou vydanou deskou A Thing Called Divine Fits (Merge, 2012) ukázal jako jednorázovka bez další budoucnosti.
 

Už v té době se ale začalo špitat o tom, že si neúnavný muzikant staví novou kapelu, která bude víc vyhovovat jeho hudebnímu naturelu a ve které se nebude muset o frontmanství s nikým dělit. Premiéru si projekt s názvem Operators, ve kterém Boeckerovi sekunduje makedonská multiinstrumentalistka Devojka  a bubeník Sam Brown (Divine Fits, New Bomb Turks), odkroutil na torontské přehlídce Canadian Music Week v květnu 2014 a od té doby ho nepřestávají provázet pochvalné recenze kritiků a nadšené reakce fanoušků. Pětipísňový debut EP 1 z roku 2014 (Last Gang Records), navazující zvukově na Boecknerovy projekty, okořenily analogové linky a tanečně-popové beaty, které stejně úspěšně útočí na uši a srdce posluchačů jako na jejich nohy. Letos vydaná dlouhohrající deska Blue Wave (opět LGR), která jakoby vypadla z raných 80. let, nastoupenou cestu precizuje a ukazuje, že živě hraný sugestivní synth-pop v podání Operators patří k tomu nejlepšímu, co současná new-wave scéna nabízí. V rámci svého evropského turné to Boecknerův kolektiv rozbalí ve smíchovské fabrice už v pátek 7. října od 20:30.
   

Více:

www.operatorsmusic.com
www.soundcloud.com/operators-the-band

Vstupenky:
290 Kč na 
www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v předprodejích

390 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, 
www.goout.cz a www.meetfactory.cz   

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.


Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
13. 10. Mount Kimbie (UK)
19. 10. Parquet Courts (US) + Pill (US)
24. 10. Radio Wave Stimul Festival: Death Grips (US) + Raime (UK)
27. 10. Mykki Blanco (US)
2. 11. Jessy Lanza (CAN) + Olga Bell (US)
4. 11. Crystal Fighters (UK)
7. 11. Midi Lidi (CZ) + guests: Mayen + Ľubo Burgr & Pjoni, Ventolin DJ set
8. 11. 65daysofstatic (UK) + Thought Forms (UK)
9. 11. Autechre (UK)
12. 11. Tommy Cash (EE)
18. 11. Asaf Avidan (IL)  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - Operators.pdf