Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program


Handsome Furs, Operators. Dvojitá dávka Dana Boecknera v MeetFactory

6. červen, Praha – Wolf Parade, Handsome Furs, Divine Fits, Operators. Dan Boeckner je nezastavitelný, což nyní dosvědčí hned dvěma koncerty. Nespoutaný, dystopický a prorocký synthpop ztělesní hrozbu hrozícího kolapsu. Zásadní kanadská osobnost v Praze a smíchovské továrně nejprve 17. července opráší Handsome Furs, načež s Operators oslní 6. září 2019.

Operators, jak Dan Boeckner řekl v jednom rozhovoru, jsou a vždy budou politická záležitost. Jakékoli politické téma v tvorbě téhle skupiny má místo. Jakoukoliv skladbu v současnosti umí s touhle kapelou zahrát. Nejen proto dojde nejprve na Handsome Furs, skupinu, kterou tvořil společně s někdejší manželkou Alexei Perry Cox. Když osobně laděnější Handsome Furs kvůli rozpadu vztahu skončili, na jejich místo nastoupili právě Operators. První album vychází ze zárodků tehdy plánovaného alba Handsome Furs.

Proč se Dan Boeckner vrací k rodinným klenotům? Radiant Dawn (2019) navazuje tematicky i hudebně na jeho dřívější skupinu, jejíž skladby se bez Perry Cox zdály být neuchopitelné, a proto dlouhou dobu nedotknutelné. „Byla to od počátku zvrhlá myšlenka,” připouští, „když jsem se ale procházel archivem, slyšel jsem jistou paralelu v politickém smyslu a obecně naladění mezi předchozími alby Handsome Furs a Operators.” Operators jsou v podstatě přirozeným navázáním na jeho dřívější skupinu, akorát s živými bicími a jinými členy, přemítá dále Boeckner; ač uznává, že určitý prvek, který pro některé může být bezesporu nezastupitelný, je pryč.

Co začalo žádostmi fanoušků během jeho koncertů s Operators, občasným zakomponování skladeb do koncertů jeho mladší skupiny, přerostlo do regulérních koncertů Operators hrajících výhradně skladby Handsome Furs. „Jsou určitě více pulzující, méně nepoddajné,” nastiňuje charakter oprašovacích koncertů Boeckner. „Emočně se rozebírám, musím se k tomu nutit, avšak je to podnětný proces.”

Zatímco dřívější alba Handsome Furs rezonovala s estetikou osmdesátek, Radiant Dawn (2019) zní jako by se mohlo rozprostřít v libovolném fiktivním světě. Je to hudba pro noční klub a měsíční kolonii, retrofuturistické oživení východoevropské metropole, jež nikdy neexistovala, píše Stereogum a vynáší jej jako album týdne.

Hraje na kytaru, syntetizátory, zpívá a o jeho přednesu během živých vystoupení se říká, že jsou expresivní jako máločí. Smíchovskou továrnu rozpálí rovnou dvakrát: ve středu 17. července s Handsome Furs, v pátek 6. září s Operators.

 

Více:
meetfactory.cz/handsome-furs
meetfactory.cz/operators

operatorsmusic.com
operators.bandcamp.com

respekt.cz/wolf-parade-technokrati-ze-silicon-valley-ignorovali-zbytek-sveta
fullmoonzine.cz/prolomit-vlnu-dan-boeckner-operators
nowtoronto.com/why-are-operators-playing-handsome-furs-songs

 Předprodej Handsome Furs:
 390 Kč na meetfactory.cz
 390 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
 490 Kč na místě

 Předprodej Operators:
 250 Kč na meetfactory.cz
 250 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
 350 Kč na místě  

 Nadcházející koncerty:

  10. 6.    Still Corners (UK) + Amelie Siba (CZ)
  14. 6.    Nyege Nyege: Bamba Pana & Makaveli (TZ) + Slikback (KE)
  20. 6.    Kurt Vile & The Violators (US) + Jorge Elbrecht (CR)
    2. 7.    Low (US)
  17. 7.    Handsome Furs (CA)
    6. 9.    Operators (CA)
  14. 9.     The Holydrug Couple (CL)
 15. 10.    Alex Cameron (AU)
 16. 10.    V koprodukci s Fource: Chromatics (US) + Desire (US) + In Mirror (US) + Pink Gloves (CZ)
 19. 10.    When Saints Go Machine (DK)
   8. 11.    Psychedelic Porn Crumpets (AU)

 Kontakty:
 Libor Galia / PR / 00 420 732 566 667 / libor.galia@meetfactory.cz  
 Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz
 
 MeetFactory je v roce 2019 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.