Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

V MeetFactory zahrají Frankie Cosmos a Porches - nenápadné hvězdy zámořské indie scény  

18. května, Praha MeetFactory Aaron a Greta jsou pár z New Yorku. Aaron má introspektivní elektro-kytarovku Porches, mladinká Greta má svůj DIY-folkový projekt Frankie Cosmos (pod kterým vydala od roku 2011 desítky přímočarých domácích nahrávek). Porches vydali letos parádní druhou desku „Pool“, o které píše Pitchfork v pochvalné recenzi jako o „soundtracku k domácí párty stydlivých dětí“, Frankie Cosmos vydala k 1. dubnu rovněž druhé regulérní album „Next Thing“ plné jednoduchých, ale o to silnějších songů. Porches a Frankie Cosmos jedou na jaře na společné evropské turné a 30. května se konečně staví také v MeetFactory.
 

Jako dítě z herecké rodiny mohla mít Greta Kline cestu do showbyznysu hladce ušlapanou. Už na střední škole ale tahle mimořádně hudebně nadaná Newyorčanka propadla kouzlu místní nezávislé scény kolem labelu Double Double Whammy a od roku 2011 začala pod pseudonymem Ingrid Superstar zásobovat hudební blogy obývákovými lo-fi nahrávkami. Indie estetice kombinující křehký vokál se zasněnou kytarou a prostými synťáky zůstala Greta věrná i ve svém novém projektu Frankie Cosmos, kterému kromě stydlivé písničkářky pomohl na svět už zmiňovaný Aaron Maine.  

Vydání regulérní studiovky sice přišlo až za dlouhé tři roky, čekání se ale vyplatilo. Debutové album plné intimních miniatur z názvem Zentropa sklidilo mimořádně dobré recenze a nadějnou kapelu si pod svoje křídla brzy stáhl label Bayonet Records (Beach Fossils, Red Sea), kde o rok později vychází čtyřtrackové EP Fit Me In. Na stejné značce vyšla letos v dubnu také druhá studiovka Next Thing, která svou jednoduchostí a neokázalostí jednoznačně ukazuje tu lepší tvář současné indie music.
 

Se stejnou nenápadností a výrazovou úsporností jako jeho přítelkyně buduje svůj synth-popový projekt Porches také introvertní milovník pseudonymů Aaron Maine alias Ronald Paris alias Ronnie Mystery. Po sérii maloformátů z roku 2011 (Summer of Ten, Je T´aime, Scrap & Love Song Songs Revisited) a přesunu do New Yorku vychází v roce 2013 na labelu Exploding in Sound (Geronimo!, Palehound) dlouhohrající debut Slow Dance in the Cosmos, který byl pro upřímnou hudební poctivost přirovnáván k Modest Mouse, Bright Eyes nebo ke kultovním The Smith.
 

Po atmosférickém EP Ronald Paris House vydaném v roce 2014 u Terrible Records se Maine a spol. v roce 2015 zavřeli do studia Chrise Coadyho (Beach House, Grizzly Bear, Yeah Yeah Yeahs), aby přichystali svým stále početnějším fanouškům i nedočkavým kritikům překvapení v podobě druhé studiovky s lakonickým názvem Pool (únor 2016). Na albu plném melancholických vokálů, minimalisticky důmyslných elektro-kytarových aranží a prostě intimních textů si to svoje najdou jak fanoušci chytrého synth-popu, tak klasické indie kytarovky a Porches se na něm ukazují jako jednoznačné zjevení letošního roku. Letos na jaře jedou
Porches a Frankie Cosmos společné evropské turné a 30. května zahrají od 20:30 na jedinečném dvojkoncertu také v MeetFactory.
 

Více informací:

porchesmusic.bandcamp.com
ingridsuperstar.bandcamp.com

Vstupenky:
250 Kč na 
www.meetfactory.cz
250 Kč (+ případné poplatky) v předprodejích
350 Kč na místě


Předprodeje:
Ticketpro, Ticketportal, 
www.GoOut.cz & www.meetfactory.cz
 

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

9. 6. Kamp! (PL) + Fiordmoss (CZ/NO)
10. 6. Kinetic w/Maeve (Mano Le Tough, Baikal)
17. 6. Todd Terje (NO)
30. 9. Gold Panda (UK)
19. 10. Parquet Courts (US)    

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - Frankie Cosmos + Porches.pdf