Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Písně vyrovnanosti a naprosté spokojenosti. Roo Panes povzbudí MeetFactory

17. říjen, Praha – Hloubavé a motivující, srdečné a důvěrné, v pozitivní paletě vyvedené texty doprovozené konejšivým smyčcovým souborem. Andrew „Roo” Panes navazuje na tradiční folkovou školu a leckdy si vystačí jen s dvanáctistrunnou akustickou kytarou. V Praze a smíchovské továrně vystoupí poprvé 21. listopadu.

Není tolik písničkářů, kteří by to dotáhli na obálku módních a světových lifestylových magazínů. Andrew Panes, hudebník z britského Dorsetu, nachází ve své tvorbě průnik dvou odlehlých světů. Světu uměleckého, niterného a přesahujícího, a toho módního, plného pozlátka a krásy. Roku 2012 se pro Burberry postavil po boku modelky a herečky Gabrielle Wilde a stal se tváří jejich podzimní kampaně. To, že se ruku v ruce stal i jedním z jmen vydávajících pod značkou Burberry Acoustic, hudební odnože módního domu, nebylo náhodou – přišlo mu to jako ideální, jím iniciovaná souhra. Výsledkem jsou jemné, oduševnělé melodie, které poslouží jako ideální soundtrack pro pozdní letní večery, psal v ohledu k prvnímu albu Little Giant(2014) a o jeho hudebních krocích Vogue.

O klokánku Roo, postavě Alana Alexandera Milnea z pohádky Medvídek Pú, se vypráví, že umí krásně plavat, když zrovna nespadne do rybníku. Andrew Panes obdržel jeho jméno jako přezdívku, když jako malý spadl do řeky, a ztotožnil se s ní natolik, že si ji ponechal až do doby, kdy začal tvořit. S jeho hudbou má srdečnost těchto příběhů mnohé společné. Roo Panes ovšem není jen hezkou, bohulibou tváří – své univerzitní vzdělání završil titulem z teologie, nauce o víře. Jeho oblíbeným místem je Jeruzalém, jako inspiraci cituje Ježíše, z hudby pak Boba Dylana anebo Nicka Drakea.   

Jeho třetí, v létě vydané album Quiet Man(2018) je, jak říká, o spokojenosti, pocitu vyrovnanosti, a posluchačům má být vzpruhou k oslavě všedních dní. „Tahle je celá o spokojenosti, klidu, míru a vděčnosti. Napsal jsem ji, když jsem odpočíval u řeky,” řekl Roo Panes o průvodní skladbě pro magazín Clash. „Psala se úplně sama, vyplynula přirozeně a dala tak pojmenování albu.” Quiet Man není o samotářství, izolaci anebo tak něčem, nechal se ještě Panes slyšet. „Je o pohodlí a věcech, které ve mně mohou podpořit důvěru ve svět, který se rychle mění, a které si mohu nosit v srdci kamkoliv se vydám.” 

Tam, kde jiní čerpají z těžkých, melancholicky témat, on těží z vnitřní pozitivity. Hudebně je na aktuálním albu odvážnější, tu decentně koketující s elektronikou (A Message To Myself), tu užívající netradičních nástrojů (třeba basového klarinetu). Do strun se opře rozšafně, zazpívá něžně. Oslavovat život bude Roo Panes v MeetFactory a v Česku vůbec poprvé ve středu 21. listopadu.

 

Více:

 

roopanes.co.uk

facebook.com/roopanes

 

 

Vstupenky:

390 Kč na www.meetfactory.cz

390 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

490 Kč na místě

 

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

 

1. 11.–3. 11.          Unijazz uvádí: Festival Alternativa
9. 11.                     Stimul uvádí: Daniel Avery (UK) + HRTL (CZ) + dMIT.RY (CZ)
11. 11.                   Floex (CZ) + Tom Hodge (UK)

20. 11.                   Dillon (DE) + DJ Saliva (PT)
24. 11                    Dan Mangan (CA) + Laura Gibson (US)

29. 11.                   Whispering Sons (BE)
11. 12.                   Katarzia (SK) + Pjoni (SK)

16. 3.                     Fource uvádí: Maribou State (UK)

       

 

Kontakty:

Libor Galia/ PR / 00 420 732 566 667/ libor.galia@meetfactory.cz 

Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

  

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.