Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

When Saints Go Machine soulovější a hutnější. S novým albem v MeetFactory

 

25. září, Praha – Mezi tancem a orchestrací. Dánská trojice When Saints Go Machine vydává nové album So Deep inspirované spoluprací s klasickým orchestrem. Symfonie syntetického a živého, průnik mezi klasickou tvorbou a budoucí hudbou roztančí smíchovskou továrnu 18. října 2019.


Jde o tradiční postavení dvou rovin reality vedle sebe: taví se zde vlivy tří producentů, kteří ruší hranice mezi taneční hudební sférou, postpunkem a experimentátorstvím, mezi klubovým producentstvím a klasickou živou orchestrací. V průběhu let, kdy o When Saints Go Machine nebylo slyšet, se Nikolaj Manuel Vonsild, Jonas Kenton a Silas Moldenhawer věnovali svým vedlejším projektům (mj. Kenton Slash Demon).

 

Proměna ve způsobu skládání započala během spolupráce s Kodaňskou filharmonií na symfonickém převedení jejich dřívější tvorby. Nyní When Saints Go Machine na hudbu pohlíží jinak: v hraní i zpěvu, jsou soulovější a hutnější. „Pracovat s Kodaňskou filharmonií byl ten nejvýraznější projekt, který jsme si mohli představit. Nejdůležitější projekt,” zdůrazňuje Nikolaj Vonsild, Společná tvorba vedla k prohloubení spolupráce, jež zrcadlí nadcházející So Deep (2019), album vycházející 8. října, tedy pár dnů před začátkem turné.

It's A Mad Love (2018), které změnu předznamenávalo a s nimž se přihlásili po pěti letech od druhého plnohodnotného alba, je oproti předchozím nahrávkám svobodnější. Opakování nadále hraje prim, vše ostatní je víc založeno na textuře a klasické gradaci. „Méně bicích, více atmosféry, přirozený vývoj,” popisovali svůj počin. „Chceme dělat to, co nám přijde správně, nic z toho nyní není optimalizováno k zalíbení se komukoliv jinému, ovšem všichni sdílíme stejné emoce, takže by to mohlo zafungovat.” Dané EP otevírá skladba, na níž hostuje Killer Mike z Run the Jewels.

Do Prahy se When Saints Go Machine vrací po osmi letech od jejich zastávky na festivalu Electronic Beats. „Jsou popoví i taneční, ale zároveň jim nechybí hrana,” zněl jeden z ohlasů jejich tehdejšího vystoupení. „Volsild zpívá naživo stejně uhrančivě jako z desky.” Party rozpoutají v pátek 18. října ve smíchovské továrně.

 

 

Více:

meetfactory.cz/when-saints-go-machine
whensaintsgomachine.com


musicserver.cz/electronic-beats-festival

 

 Vstupenky:

 350 Kč na meetfactory.cz

 350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
 450 Kč na místě

 

 Nadcházející koncerty:

 

   15. 10.    Alex Cameron (AU) + Jack Ladder (AU)

   16. 10.    V koprodukci s Fource: Chromatics (US) + Desire (US) + Pink Gloves (CZ)

   18. 10.    When Saints Go Machine (DK)
   20. 10.    Everything Is Terrible! (US)

1.–3. 11.    Unijazz uvádí: Festival Alternativa
     5. 11.    Kevin Morby (US)
     6. 11.    Rock for People uvádí: P.O.D. (US)

     8. 11.    Psychedelic Porn Crumpets (AU) + Purplefox Town (CZ)
   11. 11.    Obscure uvádí: Sick Of It All (US) + Comback Kid (CA) + Cancer Bats (CA)
   10. 12.    Blue Hawaii (CA)

 

 Kontakty:

 Libor Galia / PR / 00 420 732 566 667 / libor.galia@meetfactory.cz  

 Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

 

 MeetFactory je v roce 2019 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.