Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

A.M.180 20th Anniversary: Wolf Eyes & friends

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

31. 10. 20:00

Wolf Eyes založil v roce 1996 v Detroitu tehdy devatenáctiletý Nate Young, původně jako svůj sólový projekt. Po několika personálních proměnách ho zhruba od roku 2000 doprovází parťák John Olson i další členové, mj. Aaron Dilloway či Mike Connelly. Formace produkující experimentální, punkově nekompromisní elektronickou hudbu sama o sobě tvrdí, že je „jednou z nejděsivějších a nejdivnějších kapel na světě“.

To potvrzují jejich živá vystoupení, které jsou vždy zážitkem na pomezí koncertu a hlukové performance, kdy se agresivní zvukové koláže jen výjimečně přelijí do čehosi blížícího se klasické písňové formě. Není divu, že si je s respektem k jejich svobodomyslnému a inovátorskému přístupu opakovaně přizvali jako speciální hosty turné Sonic Youth. Svou obskurnost potvrzují jedněmi milovaní, druhými nenávidění Wolf Eyes i tím, že během desítek let vydali opravdu bezpočet – údajně až stovky – nahrávek na nejrůznějších formátech, od domácích CD-R a kazet, přes desky vydané na Olsonově labelu American Tapes, až po realeasy na zavedených značkách jako je Third Man, Sub Pop nebo aktuálně na labelu Disciples, který patří pod Warp Records. V jejich diskografii najdete i split desky se spřízněnými Andrew WK, Prurient nebo Black Dice. Wolf Eyes svojí svéráznou verzi DIY přístupu promítají i do vizuální stránky prezentace – obaly desek jsou výrazné umělecké artefakty, jejich nečetné klipy jsou spíš videoartové experimenty a v řadách fanoušků kapely je populární i instagramový účet Wolf Eyes a speciálně Johna Olsona, který jej bohatě zásobuje vtipnými a originálními memy.

Je na čase, aby se Wolf Eyes, k nimž se jako k zásadní inspiraci hlásí generace současných hudebníků na experimentální a alternativní scéně, po více než deseti letech vrátili zpět do Prahy. Zahrají ve smíchovské továrně 31.10. 2023 v rámci oslav dvacátého výroční vzniku promotérského A.M.180 kolektivu.

Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
590 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.