Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

J’ai peur des autres. Je ne suis pas aimé. La mort, si malléable.

Michel Houellebecq: Serotonin
rozhlasová hra
Divadlo MeetFactory


překlad: Alan Beguivin
režie: Natália Deáková

hudba: Jakub Kudláč

zvukový design: Martin Kuhn

dramatizace a dramaturgie: Matěj Samec 

produkce: Magda Juránková

nahrál: Adam Koller
nahráno v studiu MeetFactory

hrají: Jan Hájek, Andrea Elsnerová, Tomáš Drápela, Diana Toniková, Bára Poláková, Leoš Noha a Matěj Samec

 

Jednotlivé díly lze zakoupit v síti GoOut.

 

První díl: premiéra 4/12 ve 20.00, k zakoupení zde.

Druhý díl: premiéra 11/12 ve 20.00.

Třetí díl: premiéra 18/12 ve 20.00.

 

 

Florent-Claude má dojem, že zanedlouho zemře. Náhlá smrt trochu zaráží svou nespravedlností, nedá se říct, že by si života nějak přehnaně užil. Prázdnota, kterou pociťuje, je naléhavá a nesnesitelná a bohužel ji nelze odehnat luxusním zbožím, exotickými destinacemi ani perverzním sexem. 

Pokusí se na poslední chvíli přesvědčit sám sebe, že žil, a dokonce poznal štěstí. Zinscenuje několik setkání se svými bývalými partnerkami a jedním kamarádem. Průvodcem na této ne právě útěšné bilanční rekapitulaci života je mu jeho iPhone. 

 

Třídílná rozhlasová dramatizace románu o lásce a štěstí. 

 

 

Jan HájekFlorent-Claude (Jan Hájek)

Nenávidí své jméno a trpí, jako podle jeho slov většina umírajících, potřebou přesvědčit sám sebe o tom, že žil. „Bůh je průměrný scenárista, obecněji: Bůh je průměrný, všechno v jeho stvoření nese známky přibližnosti a nepovedenosti, pakliže nejde o čistou a prostou zlovolnost, jistě, jsou výjimky, možnost štěstí zřejmě přetrvává, byť jen jako návnada.“

 

Diana TonikováClaire (Diana Toniková)

Herečka, bývalá Florentova partnerka.Vlastní velký byt v Ménilmontanské ulici v Paříži. Má ráda alkohol a luxusní restaurace. Je fatálně osamělá. "Bylo to… melodramatické období. O štěstí mluvit nemůžu – kdo však ano? Myslím, že na Západě už nikdo nebude šťastný, už nikdy. Štěstí je dnes třeba považovat za starou chiméru, ​dnešní historické podmínky ho neumožňují."

 

Tomáš DrápelaAymeric (Tomáš Drápela)

Florentův kamarád ze studií, farmář se šlechtickým rodokmenem. Jeho žena ho opustila s klavíristou. Jeho podnikání skomírá pod tíhou globálního trhu. Zemře tragicky při demonstraci zemědělců. "Tahle stvoření má nade mnou mají zvláštní moc. Řekl bys: Krávy, no a co. Dneska chápu, proč hinduisté považují tohle zvíře za svaté. Očividně o tom, co se tady děje, nic netuší."

 

Andrea Elsnerová

Camille (Andrea Elsnerová)

Veterinářka, Florentova dávná láska, žije se svým synem v izolovaném domku uprostřed normandského lesa, vkrádá se Florentovi do snů. "O štěstí nic nevím. Když jsem tě potkala, hned v první moment jsem si byla jistá, že mi o něm něco prozradíš. A teď, když mlčíš - tak dlouho, že se to nedá vydržet - napadá mě, že jsem se vlastně nemýlila."
 

Audio verze Serotoninu rozšiřuje oproti divadelní inscenaci obsazení o dvě další postavy, které ztvární Bára Poláková a Leoš Noha.


Tisková zpráva

V dramatizaci jsou použity úryvky z dalších knih a textů Michela Houellebecqa (Eseje, Rozšíření bitevního pole, Mapa a území) v překladu Alana Beguivina.