Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MeetFactory — Prostor pro živé umění //
Galerie. Rezidence. Divadlo. Hudba

KineDok v MeetFactory

  Partneři
  Ve spolupráci s alternativní distribuční platformou KineDok pořádáme pravidelné projekce dokumentárních filmů, tematicky propojených s našimi aktuálními výstavními projekty. KineDok v MeetFactory ale nebude jen další obyčejné kino. Jednotlivé projekce, které se budou odehrávat přímo v galerijních prostorách, doprovodí komentované prohlídky právě probíhajících výstav s našimi kurátory anebo následná setkání a debaty s umělci, tvůrci nebo protagonisty vybraných filmů.  

  Nejbližší projekce:
   
  termíny projekcí v roce 2017 jsou v jednání

  Projekt KineDok si klade za cíl rozšiřovat a pečovat o komunitu diváků a příznivců dokumentárního filmu a dostávat autorský dokumentární film do povědomí širší veřejnosti formou projekcí dokumentárních snímků na netradičních místech. Letošní už druhý ročník KineDoku spojuje 7 evropských zemí - Českou Republiku, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Polsko a Norsko. Katalog projektu nabízí 15 filmů ze střední a východní Evropy, které jsou promítány na více než 20 místech v každé zemi.  

  Hlavní koordinátor projektu: Institut dokumentárních filmů (IDF), zahraniční partnerské organizace: One World Romania Association (Bukurešť, Rumunsko), Restart (Záhřeb, Chorvatsko), Éclipse Film (Budapešť, Maďarsko), Krakow Film Foundation (Polsko), Filmtopia (Bratislava, Slovensko) a Bergen IFF (Norsko).