Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Partneři

SHAPE+
Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe

Platforma pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění

Iniciativa podpořena z grantového programu Creative Europe Evropské unie spojuje 16 organizací z 12 zemí napříč Evropou a vytváří tak platformu na podporu, propagaci a mobilitu inovativních a aspirujících hudebníků a intermediálních umělců se zájmem o zvuk.   

Od prosince 2014 je MeetFactory koordinátorem mezinárodního projektu SHAPE, platformy zaměřené na podporu, propagaci a mobilitu inovativních hudebních a audiovizuálních evropských umělců. Platforma se skládá z 16 festivalů a uměleckých center z různých částí Evropy a jejím cílem je představit širokou škálu osobité hudby a zvukového umění skrze koncerty, umělecká představení, výstavy a zároveň nabídnout laické i odborné veřejnosti řadu tématických přednášek, rozhovorů a tvůrčí dílny.  

Každý rok vybere všech 16 organizací kolektivně 48 umělců, kteří budou participovat na vystoupeních, rezidencích, workshopech a diskusích napříč festivaly a dalšími událostmi pořádajících partnerů. 

O možnost stát se umělcem podporovaným platformou SHAPE je možné si také zažádat. V tomto případě prosíme o zaslání odkazu na přibližně desetiminutový zvukový nebo audiovizuální stream živého vystoupení (případně představení audiovizuální intstalace) na mailovou adresu info(at)shapeplatform(dot)eu. Na žádosti, které nebudou odpovídat zmíněným požadavkům, nebude brán zřetel.  

Partneři projektu jsou:
Evropská unie - Creative Europe / Ministerstvo kultury / ICAS / GoodShape

Mediální partneři:
The Wire / The Quietus / Electronic Beats / NTS Radio / Tiny Mix Tapes / Resonance FM / Secret Thirteen / Resident Advisor / Digicult / We make money not art
 
Pro více informací o projektu sledujte oficiální stránky.
 
 

​Umělci nominovanými MeetFactory pro rok 2022 jsou: 

Členskými organizacemi & platformy jsou:

SHAPE je sedmiletá iniciativa spolufinancovaná programem EU Kreativní Evropa a Ministerstvem kultury ČR.