Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TZ / divadlo / Mondšajn: premiéra jevištní adaptace novely Ondřeje Štindla a Josefa Bolfa

TZ: Mondšajn – premiéra jevištní adaptace novely Ondřeje Štindla a Josefa Bolfa  

V Praze dne 10. 10. 2013 Inscenace Mondšajn na motivy dystopické novely Ondřeje Štindla a Josefa Bolfa. V temné dystopické féerii opouští režisér Jan Frič obsáhlý epický příběh předlohy a soustředí se na vztahy ústředních postav. Premiéra proběhne 17. října v MeetFactory.
 

Novela Mondschein Ondřeje Štindla a Josefa Bolfa vyšla na podzim 2012. Od jejího vydání po divadelní uvedení tak uplyne sotva rok. To je v souladu s dlouhodobou koncepcí Divadla MeetFactory – uvádět na jeviště adaptace současné, primárně nedivadelní tituly. Dramaturgie DMF tak navazuje na dřívější tituly You Happy Me Happy (podle románu Platforma Michela Houellebecqa) a Chladnější vrstvy vzduchu (podle stejnojmenné novely Antje Rávic Strubel).  

Děj Mondscheinu se odehrává v temném postkatastrofickém světě, ve městě kdesi na severovýchodě Evropy, v němž přežívají zbytky lidstva pod vedením charismatického ideologa Stana. Svůj čas dělí mezi práci, stání ve frontách na příděl a pobyt ve virtuálním městě Dormě, které jim skýtá zábavu a uspokojení. Hlavní hrdina Erik žije běžným životem obyvatele města – dokud se mu v hlavě nezačne ozývat podivná melodie, která ho nutí hledat, odkud se vzala. Jenomže právě tenhle druh otázek je ve Stanově světě tím nejtěžším prohřeškem...  

Režisér Jan Frič opouští obsáhlý epický příběh předlohy a soustředí se na vztahy ústředních postav. V temné dystopické féerii hrají Tomáš Kobr, Jindřiška Křivánková, Jan Lepšík a Julie Goetzová.

Hrát se bude v syrovém prostředí divadelní zkušebny MeetFactory.  

Režie: Jan Frič, dramatizace: Jan Tošovský, scéna a kostýmy: Ivana Kannhäuserová a Jana Hauskrechtová, hudba: Michal Cáb a Julie Goetzová, produkce: Dominika Andrašková, dramaturgie: Jan Tošovský a Lucie Ferenzová  
Hrají: Erik / Tomáš Kobr, Marta / Jindřiška Křivánková, Stan / Jan Lepšík, Larisa / Julie Goetzová  

Premiéra 17. 10. 2013 ve 20:00 hodin v MeetFactory, první repríza bude 31. 10.    

Více na: www.meetfactory.cz, www.mondschein.cz
 
Kontakty a více informací: Petr Hrubeš - PR a marketing, petr@meetfactory.cz, + 420 602 367 552    

MeetFactory je v roce 2013 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 6.500.000 Kč.