Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TZ / Divadlo MeetFactory / Sudabeh Mohafez: Hoří

Divadlo MeetFactory uvede světovou premiéru divadelní adaptace románu Sudabeh Mohafez Hoří  

24. května, Praha  – MeetFactory Dramatizace v pořadí druhého románu současné německé autorky íránského původu vzniká pod taktovkou režisérky Natálie Deákové. Scénář inscenace vychází z originálního, detektivně laděného příběhu, ve kterém autorka rafinovaně odkrývá políčka z mozaiky tíživé a náhlým traumatickým prožitkem znovuoživené minulosti hlavní hrdinky. Premiéra proběhne ve smíchovském centru současného umění MeetFactory v neděli 12. června od 20:00 za účasti Sudabeh Mohafez.


Režisérka Natália Deáková na sebe upozornila v roce 2002 úspěšnou absolventskou inscenací Polaroidy, divadelní hry jednoho z nejvýznamnějších britských coolness autorů Marka Ravenhilla. V následujících letech spolupracovala s celou řadou divadelních souborů, od roku 2013 je šéfkou činohry plzeňského Divadla J. K. Tyla. Práce na divadelní adaptaci románu hoří je její vůbec první spoluprací s Divadlem MeetFactory.
 

Kniha s prostým názvem hoří vyšla v nakladatelství Větrné mlýny v roce 2013. Skvostné psychologické studii s prvky thrilleru se daří prostřednictvím dokonale propracovaného a sugestivně vyprávěného příběhu udržovat čtenáře v neustálém napětí od první až do poslední stránky.
 

Úspěšné hudební producentce Mané vyhoří byt, přežije jen zázrakem. Její psychický stav se ovšem i měsíce po katastrofě setrvale zhoršuje. Kdo je Pia, která s ní vede vyčerpávající noční rozhovory? Kdo je Hjartan, který se Mané měl údajně potřebu pomstít? A kdo vlastně založil požár? Na povrch pozvolna vyhřezne hluboko zasutá minulost. Ta odhaluje obraz ženy, která je pod rouškou úspěšné, uznávané a nezávislé osobnosti zoufalou a fatálně osamělou bytostí.

„Hoří je román o onom strašně často odpíraném právu na pomalost. Jako bychom byli nuceni svými životy chvátat - bez ohledu na to, co prožíváme nebo musíme prožít. Jako bychom byli popoháněni a řízeni (kým? čím?) a žádná přestávka v dohledu. Nevnímám to ani tolik coby projev postmoderního životního stylu (i když to samozřejmě souvisí), ale spíše otázku fatálního odmítnutí být sám sebou, sám–se–sebou, být odlišný, ale zároveň milován, přijat, být ve vztahu, řekla o svém románu v rozhovoru na Tumblr MeetFactory autorka Sudabeh Mohafez.  

Světová premiéra
divadelní adaptace románu hoří se uskuteční za účasti autorky Sudabeh Mohafez 12. června od 20:00 v Divadle MeetFactory.
 

První repríza je plánována na 16. Června. Prodej vstupenek na www.meetfactory.cz.

   

Kontakty a více informací:
 

Šárka Maroušková
→ PR Manager
 
+420 723 706 249

sarka.marouskova@meetfactory.cz


MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ - Divadlo MeetFactory - premiéra - Hoří.pdf