Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TZ / Divadlo MeetFactoty / Bůh by řekl: bože, vy jste divný

Pražské kulturní léto zpestří městský western Divadla MeetFactory Bůh by řekl: bože, vy jste divný

22. června, Praha Divadlo MeetFactory připravilo na prázdninové měsíce v pořadí už třetí letní divadelní projekt, který se tentokrát bude odehrávat v inspirativním prostředí zadního dvorku smíchovského centra současného umění. Inscenace na pomezí divadla a filmu, která vypráví příběh tří sourozenců hledajících po smrti rodičů víc lásky a radosti, je společným dílem Viktorie Čermákové a Aleše Čermáka. Premiéra proběhne ve smíchovské MeetFactory v úterý 12. července od 20:00.
 

Po předloňském projektu Autoatlas Ukrajiny v režii Ewy Zembok, který získal cenu Projekt roku Next Wave a Sukces léta Divadelních novin, a loňském O něco horší než Romeo: tragédie z rozmaru v režii Viktorie Čermákové přichází Divadlo MeetFactory s dalším letním divadelním projektem. Site-specific inscenace na pomezí divadla a filmu ušitá na míru prostorám bývalé smíchovské sklárny, v nichž probíhá letní kino, dostala název Bůh by řekl: bože, vy jste divný.  Její režie se ujal tvůrčí tandem Viktorie Čermáková a Aleš Čermák.
 

Příběh tří sourozenců vyrovnávajících se se smrtí rodičů je volně inspirován díly současných amerických autorů Davea Eggerse Srdceryvné dílo ohromujícího génia a Justina Torrese My, zvířata. ,,
V obou případech jde o díla současných amerických autorů. A obě jsou o dospívání. Zvláštním, vykolejeném, dramatickém. Takovém, jaká období dospívání bývají anebo nám tak aspoň připadají. V týmu jsme se celkem shodli, že nikdo necítíme, že bychom měli období dospívání tak docela za sebou," říká dramaturg a spoluautor scénáře Matěj Samec.
 

Ve filmové části inscenace, natáčené pod režijním vedením Viktorie Čermákové v prostorách MeetFactory a blízkém okolí, se v hlavních dětských rolích objeví neherci Tomáš Mižigár, Vladimír Demeter a Josef Richter. Jejich sestru, která krátce po smrti rodičů své bratry opustila, ztvárnila Lída Němečková a další role připadly Romanu Mihalčíkovi a nestorovi české divadelní scény Radimu Vašinkovi. Režie divadelní části projektu se ujal finalista letošního ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého Aleš Čermák, který s Divadlem MeetFactory spolupracoval na inscenaci Třetí lež. Role sourozenců připadly Matěji Nechvátalovi, Aleši Bílíkovi a už zmiňované Lídě Němečkové.
 

Hravou inscenaci o velkomyslnosti, vstřícnosti a umění odpouštět zasadili její autoři do sugestivního prostředí zadního dvorku bývalé smíchovské sklárny, kde jinak probíhají projekce letního kina. ,,
Propojení filmu a divadla nás napadlo ze dvou důvodů. Jednak proto, že na dvorku probíhá v létě pravidelně produkce letního kina a že je s filmem vnitřně spojen. A zároveň se minulý rok v inscenaci Nespavost projevil dosud neobjevený talent Viktorie Čermákové pro filmovou tvorbu. Bylo tedy výzvou připravit další cross-over projekt, tentokrát tímto směrem," vysvětluje Matěj Samec.
 

Na letně odlehčené cestě za smyslem života bude herce a diváky v industriálních prostorách pod dálničním přivaděčem provázet také mobilní projekční plátno v podobě funkčního objektu, který pro inscenaci vytvořil sochař Petr Demek. Originální atmosféru představení pak podtrhne hudba Petra Skaly z kapely  Ježíš táhne na Berlín, který se postará i o živý doprovod.
 

Premiéra
letního divadelní projektu Bůh by řekl: bože, vy jste divný se uskuteční 12. července od 20:00 v Divadle MeetFactory.
 

Další reprízy jsou plánovány na 1./2./4./15./16./18./19./21./22./23./25. srpna. Prodej vstupenek na www.meetfactory.cz.

Kontakty a více informací:
 
Šárka Maroušková → PR Manager 
+420 723 706 249

sarka.marouskova@meetfactory.cz  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - Divadlo MeetFactory - premiéra - Bůh by řekl....pdf