Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Druhé Soirée se v MeetFactory ponese v duchu převleků a kouzel

11. leden, Praha – Před půl rokem otázka, co je to „soirée”, v továrně zazněla poprvé. Nyní máme jasněji a zveme na večer galerijní dramaturgie v MeetFactory. Vernisáž? Večírek! Gili Avissar obsadí se svými barevnými převleky a maskami Galerii Kostka a v performanci Studies of an Alien Skin budou dýchající kůži chobotnice doplňovat pulzující tóny už ve čtvrtek 25. ledna. 

Galerie Kostka uvítá izraelského umělce Giliho Avissara, někdejšího rezidenta MeetFactory. Groteskní pestrobarevné masky, prapodivné převleky, které se rozprostřou po celém prostoru galerie, vytváří malý, ale spletitý vesmír. Výstava Works by Gili Avissar připomene kuklu motýla – něco tajemného, ve stádiu spánku, čekajícího na to, až se probudí a plně se rozvine. Na druhé straně stojí pocit chaosu a bláznivosti, kdy se věci zdánlivě vymkly kontrole. Stejně jako tomu je v Goethově příběhu o kouzelníkově učni. „Učeň je na konci příběhu zcela posedlý kouzlem a jeho silou. Není pochyb o tom, že Avissar je kouzelníkův učeň,“ říká s nadsázkou Piotr Sikora, kurátor dané výstavy a rezidenčního programu MeetFactory.

Posléze se program přenese do hlavní galerie, kde právě Das Numen vystavují svá díla v rámci Amplified by the Stillness. Touto výstavu provede naposledy právě během Soirée kurátorka galerie Eva Riebová. Kouzlo v letu zastavené kapky, kterou představuje dílo A/::: německého dua A/A (Andreas Greiner a Armin Keplinger), přiblíží kurátorka v rámci komentované prohlídky. Dále bude objasněno, jak mohou umělecká díla upozorňovat na všudypřítomnou radioaktivitu, jak vše na světě obsahuje radioaktivní usazeninu, kterou naše těla nasávají spolu s deštěm.  

Andreas Greiner dále uvede skupinovou audiovizuální performanci StudiesofanAlien Skin. „Spolupráce Greinera a hudebníka TyleraFriedmana začala natáčením svítící sepioly kropenaté v Japonsku a vyústila v unikátní abstraktní video,” říká Eva Riebová a uvádí tuto performanci jako další příklad umělecké spolupráce, která je doplňujícím programem k Amplified by the Stillness. „Do reálného času dílo převádí Judith Holzer, ta manipuluje jednotlivé obrazy v reakci na Friedmanovu živou hudbu, a společně tak vytváří intenzivní, smysly provokující zážitek.“ Elektronické tóny, souznějící se záběry na dýchající kůži bioluminescentní chobotnice, vytváří tlakové vlny a dochází tak k obraznému propojení těla organismu s těly diváků.
 

Armin Keplinger vystoupí na konec večera jako KEPLINGER UNIVERSITAET, kdy rozezní MeetFactory syrovým a minimalistickým DJ setem, který se vzpírá jednoduchému žánrovému zařazení. Jako druhý DJ na závěr vystoupí český hudebník 64. Vstupné na Soirée je tentokrát volné.
   


Line-up:
19:00 Works by Gili Avissar – vernisáž v Galerii Kostka
19:30 Amplified by the Stillness: komentovaná prohlídka
20:00 Studies of an Alien Skin – audiovizuální performace
21:00 DJs: KEPLINGER UNIVERSITAET, 64  

Výstava Amplified by theStillness trvá do 28. ledna, Works by Gili Avissar pak do 18. února 2018. Vstupné je volné.    


Více informací:

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/soiree-v-meetfactory-2https://soundcloud.com/keplingeruniversitaet  


Kontakt:


Libor Galia
→ PR  → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz

Zuzana Kolouchová → PR  → +420 739 055 862→zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
   
TZ_Soiree_25_1_18.pdf