Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Com Truise završí v MeetFactory svou vesmírnou ságu

24. leden, Praha – Když před dávnými časy spatřilo světlo světa Galactic Melt, vesmírný cestovatel ComTruise se vydal na rozsáhlou pouť napříč galaxií. Posléze z této výpravy vyslal ještě dvě alba a letos s Iteration prý svůj cestovatelský deník zakončí. Konce postavy ComaTruise, alter ega producenta Setha Haleyho, se přesto neobávejme – než započne novou etapu, přijede svůj vesmírný opus ještě představit 7. března do MeetFactory.

„Opakování je jistou formou změny,“ pronesl jednou Brian Eno. Jestli něco dobře vystihuje současný koncept Setha Haleyho aka Coma Truise, je to právě tento výrok. Zdánlivě neměnný styl neonově pruhovaných melodií, masivní bicí, robotické groove a zamlžená nostalgie lehce rozpoznatelného rukopisu – to vše je jeho mantrou a jejím opakováním se dostává do dalších sfér žánru synthwave. Rizika zamrznutí a neměnného opakování si ale tenhle nerd uvědomuje, a proto se na každé desce nenápadně posouvá a mění ozkoušené linie či rytmus bicích.

Stejně jako předchozí alba Wave (2014) či Silicon Tare (2016), také nedávnéIteration vypráví až filmově velkolepý sci-fi příběh o lásce a útěcích z nebezpečných planet. Narativ, který se rozprostírá v několika letech, zde vrcholí a uzavírá se. Ačkoliv se Com Truise snaží svůj život oddělovat od hudby, kterou tvoří, přiznává, že se mu to moc nedaří. „Je to jako kdybych si v hlavě přehrával film, ale ten film je zároveň i můj život,“ poznamenává a jedním dechem dodává, že novinka odráží smutek po domově, pocity vyhoření a jeho deprese z nekonečného vystupování. Nutně musela nastat změna a po roce a půl v Kalifornii znovu nabral nový dech jistoty. LoňskéIteration tak sice odráží stinné stránky posledních let, ale není smutným vyvrcholením. Ostatně, jak by mohl být – vždyť je ozvěnou soundtracků prvních počítačových her, béčkových sci-fi filmů doplněných hudbou k plážovým radovánkám.

V duchu velkého spektáklu se lze těšit i na zajímavou podívanou, koneckonců Seth Haley je původně povoláním grafik. Na loňských koncertech ho obklopovaly obří rámy s LED světly, která blikala a kopala v rytmu jeho hudby. Dechberoucí hra se světlem, industriální techno elektronika, světélkující měsíc nad siluetou tajemného, energií pulzujícího města, které prolamují rytmy svěží elektroniky. Co si vesmírný korzár přichystá pro Prahu? Nudný a plochý večírek to zkraje března dozajista nebude…


Více:
comtruise.com
soundcloud.com/com-truise

Vstupenky:

350 Kč na www.meetfactory.cz
350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
450 Kč na místě  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a
www.meetfactory.cz
   


Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:
21. 2. D Smack U Promotion: The Charlatans (UK)
28. 2. Fource Entertainment: Son Lux (US) + Hanna Benn (US)
17. 3. Fource Entertainment: IAMX (UK)
4. 4. Braids (CA)
5. 4. Tommy Cash (EE)
6. 4. D Smack U Promotion: Editors (UK) - vyprodáno
0. 4. Young Fathers (UK)
20. 4. Fource Entertainment: NF (US)
14. 6. Bohemian LikeYou: Deerhunter (US)    


Kontakty:

Libor Galia→ PR → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz
Zuzana Kolouchová → PR → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
   
TZ_Com Truise.pdf