Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Písničkáři na pouti starým kontinentem. Dan Mangan a Laura Gibson poprvé v MeetFactory

 

 

24. říjen, Praha – Dva severoameričtí písničkáři, kanadský samorost Dan Mangan a americká multi-instrumentalistka Laura Gibson, protnou své cesty a u příležitosti právě vydaných alb vyrazí na společné evropské turné. Dan Mangan, dvojnásobný držitel prestižní kanadské Juno Award, a jeho kolegyně z labelu City Slang, míří poprvé do Česka a smíchovské továrny, kde vystoupí 24. listopadu.

 

Hned zkraje je na místě předeslat, že ti dva kamarády dříve nebyli, ale záhy se jimi dozajista stanou. Je příhodné dále podotknout, že v rámci tohoto turné se nepovažuje ani jeden z vystupujících být tomu druhému předskokanema oba je doprovází tatáž kapela, čemuž se Mangan s Gibson v jednom rozhovoru potutelně smějí – jejich kapela se totiž nadře dvojnásob. Nápad na toto s nadsázkou řečeno dohodnuté manželství, jak jejich společnou pouť Evropou pojmenoval Mangan, vzešla z labelu – jejich novorozeňata vychází téměř ve stejném termínu a mají podobný charakter. Na obou z nich je patrná niterná melancholie a strach, ačkoliv ani jeden z nich nedopustí, aby je smutek ovládl. Oběma albami se prolíná pragmatický optimismus, který přichází přirozeně před čtyřicítkou, dodávají svorně.

Ve Vancouveru usazený hudebník se cítí být na nadcházejícím pátém albu sám sebou víc než kdy dřív a mluví o něm jako o více rozvolněném, pečlivějším i objevném, méně metaforickém, mladickém a nerozvážném. More Or Less (2018) je záznamem ovlivněným rodičovstvím a rodinnou situací. Jde o svědectví o zrození a v některých ohledech o znovuzrození, nastiňuje Mangan témata své novinky. „Jde o to, jak vychovávat děti v turbulentních časech. Je to o nezodpověditelných otázkách, laskavosti, přátelství i strachu.” 

 

Naproti tomu šesté album Laury Gibson je reflexí minulosti a přítomnosti, zaměřující se na aspekt žalu. „Je to album, které mluví o sdílení žalu s lidmi navzájem,”říká. „Nechtěla jsem putovat zpátky do oněch chvil ztráty a bolesti, chtěla jsem propuknout, ukázat, co znamená být tímto pocitem formovaná.”Gibson si vyšlapala cestu klidnými tichými místy, švitořícími šepoty a dovnitř směřujícími nářky, shrnuje v recenzi National Public Radio (NPR). Na Goners (2018) zůstává „bezmezně moudrou a hřejivou vyšetřovatelkou, jejíž vnitřní světlo září natolik, aby své následovníky bezpečně vyvedlo ven z nejtemnějších hlubin,”uvádí NPR.

 

Ještě z pohodlí domova zvolal Dan Mangan na svém facebookovém profilu následující:„Praho!Celý život jsem slyšel, jak jsi krásné místo a já tam nikdy nebyl. Těším se, až 24. listopadu zahrajeme s Laurou poprvé v MeetFactory.“V továrně danou sobotu zazní jak jeho More or Less, tak její Goners… a naše srdce roztají.

 

 

 

 

Více:

 

danmanganmusic.com

lauragibsonmusic.com


facebook.com/danmanganmusic
facebook.com/lauragibsonmusic

 

 

Vstupenky:

250 Kč na www.meetfactory.cz

350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

350 Kč na místě

 

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

 

1. 11.–3. 11.          Unijazz uvádí: Festival Alternativa
9. 11.                     Stimul uvádí: Daniel Avery (UK) + HRTL (CZ) + dMIT.RY (CZ)
11. 11.                   Floex (CZ) + Tom Hodge (UK)

20. 11.                   Dillon (DE) + DJ Saliva (PT)

21. 11.                   Roo Panes (UK)
16. 11.                   SHAPE uvádí: Catnapp (AR), Puce Mary (DK), Tutu (ES)
24. 11                    Dan Mangan (CA) + Laura Gibson (US)

29. 11.                   Whispering Sons (BE)
11. 12.                   Katarzia (SK) + Pjoni (SK)

16. 3.                     Fource uvádí: Maribou State (UK)

       

 

Kontakty:

Libor Galia/ PR / 00 420 732 566 667/ libor.galia@meetfactory.cz 

Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

  

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.