Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Holandský Dekmantel Soundsystem přiveze do MeetFactoty nálož nekonvenčního tech-housu  

15. září, Praha – MeetFactory Další díl tovární klubovky Kinetic tentokrát přivítá holandský elektro-kolektiv Dekmantel Soundsystem. Partička kolem DJ´s Thomase Martoja a Caspera Tielrooije si už nějaký ten rok libuje ve vydávání nekonvenčních house a techno nahrávek a stojí také za jedním z nejlepších evropských žánrových fesťáků vůbec. Svoje brány zavřel letošní Dekmantel Festival na začátku srpna a rozjetá DS crew si to hned o měsíc později namíří do Prahy, aby v pátek 23. září ve smíchovské MeetFactory rozjela celonoční mejdan.
  
 
Tvrdí o sobě, že nejsou žádní obchodníci, kteří honí zisky, a místo složitého plánování dávají spíš přednost tomu, co je právě baví. Možná právě tenhle přístup a vysoká kvalita, která je cítit ze všeho, co nese jejich značku, můžou za to, že dnes patří amsterdamský Dekmantel Soundsystem mezi nejrespektovanější evropské labely zabývající se produkcí progresivního housu a techna.
 

Jako spousta příběhů, které za něco stojí, začal i tenhle celkem všedně ve chvíli, kdy spolužáci ze střední Thomas Martojo a Casper Tielrooij poprvé vyrazili s partou kamarádů na ilegální technoparty do Amsterdamu. Atmosféra večírků pro pár stovek lidí naladěných na stejnou vlnu přivedla do té doby příležitostné DJ´s k rozhodnutí posunout vlastní amatérskou produkci na vyšší level a vytvořit tak zároveň zázemí pro další spřízněné duše. Psal se rok 2007 a Dekmantel Soundsystem byl na světě. Produkce našlápnutého kolektivu, jehož jádro přesunulo svoje působiště z rodného Haagu do metropole království, si rychle získala respekt a obchůdek našlapaný až po strop oblíbenými nahrávkami jeho členů se zakrátko stal tepajícím srdcem amsterdamské DJ scény.  
 

Jako hudební vydavatelství se Dekmantel uvedl v roce 2011 debutovým albem s jazzem a experimentální elektronikou si pohrávajícího dua Juju & Jordash (alias Gal Aner a Jordan Czamanski), které obsahovalo i nekonvenční klubový hit Deep Blue Meanies. Právě nahrávky producentů v čele se zmíněným invenčním párem nebo jmény jako San Proper a Vakula rozhodly o tom, že se v následujících letech label profiloval především coby zdroj výrazně nekonvenčního housu a techna. Na nějaké přísné dodržování škatulek si ale v Dekmantelu nehrají, což dokazuje i pětice EP, kterou si v roce 2012 pánové Martojo a Tielrooij nadělili k pátým narozeninám labelu (popřát přišli vedle zmiňovaných kmenových producentů také třeba Morphosis, Lone, Skudge, Hunee, Redshape, Fundge Fingas, Awanto 3 nebo Hundred20).
 

Po skromných začátcích s party pro pár desítek lidí na zastrčených amsterdamských předměstích se značka Dekmantel etablovala také jako promotér, pro kterého díky kvalitně poskládanému line-upu není problém vyprodat prakticky jakýkoliv klub. V roce 2013 tak přišlo vcelku logické rozhodnutí uspořádat vlastní festival, který by na několikadenní ploše ukázal skutečnou šíři záběru labelu. Jestliže první ročník Dekmantel Festivalu navštívilo nějakých 2000 lidí, ten letošní, na kterém kromě osvědčených koní ze stáje DS vystoupili třeba také Ben Frost, Jeff Mills, Makam nebo Surgeon, přilákal trojnásobný počet návštěvníků a vysloužil si tak místo mezi předními techno a house festivaly v Evropě.  

Pražskému publiku se Dekmantel Soundsystem představí v 8hodinovém start to finish setu v pátek 23. září ve smíchovské MeetFactory od 22:00.        

Více info:

Dekmantelsoundcloud.com/dkmntl
www.residentadvisor.net/dj/dekmantelsoundsystem

Vstupenky:
250 Kč v předprodeji (viz výše) a na místě do půlnoci 
300 Kč po půlnoci
  


Koncert pořádá MeetFactory o.p. s.
   

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

29. 9. Holy Fuck (CAN)
7. 10. Operators (CAN)
13. 10. Mount Kimbie (UK)
19. 10. Parquet Courts (US) + Pills (US)
24. 10. Radio Wave Stimul Festival: Death Grips (US) + Raime (UK)
2. 11. Jessy Lanza (CAN)
4. 11. Crystal Fighters (UK)
7. 11. Midi Lidi (CZ) + guests: Mayen, Ľubo Burgr & Pjoni, Ventolin DJ set
8. 11. 65daysofstatic (UK) + Thought Forms (UK)
9. 11. Autechre (UK)
18. 11. Asaf Avidan (IL)  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - Kinetic_Denkmantel.pdf