Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Ostrá jako břitva. DENA svým kousavým popem omotá MeetFactory

29. srpen, Praha – Tak by asi vypadala a zpívala M. I. A., kdyby vyrůstala v Bulharsku, neslo se éterem před lety, když jím rezonoval hit Cash, Diamond Rings, Swimming Pools. DENA, vlastním jménem Denitza Todorova, se se svou výpovědí o sobě a metropolitním člověku vrací do Prahy a smíchovskou továrnu ovládne 27. září.

Pár roků nazpět DENA (někdy též stylizovaně jako D E N A), dnes usazená v Berlíně, prorazila ironickým popsongem Cash, Diamond Rings, Swimming Pools, ovšem bylo by nešťastné o ní kvůli její pouliční hymně přemýšlet jako o zástupkyni one-hit-wonders. Její debutové albumFlash(2014), z něhož pochází ona průlomová skladba, se neslo na vlně hutných beatů a taneční hudba se zde osobitě promíchala s balkánským naturelem. Po čtyři roky odleželém debutu nyní přichází s albem If It’s Written, jehož vydání má u labelu Mansions and Millions datum 14. září. Na novince se za pomocí plejády spřátelených hudebníků (mj. Sean Nicolas Savage nebo Erlend Øye) hodlá posunout od zhudebňování vtípků k vážnějším tématům a od jednoduchých hiphopových beatů k vyzrálému r’n’b a funku, aniž by svůj jazyk byť jen trochu otupila. 

„Když jsem se z New Yorku, kde jsem před nějakým časem nahrávala EP Trust, vracela do Berlína, cítila jsem, že je něco špatně,” uvádí DENA k okolnostem vzniku prvního singlu So Wrong, jenž předznamenává nadcházející album. „Uvnitř jsem začala zpochybňovat vidinu města jako domova. Začala jsem ji vnímat spíš jako ódu, příběh o tom, po čem člověk touží a co nemá. Jakmile jsem se potkala se Seanem, přála jsem si, aby k tomu celému nějak přispěl. Díky němu dostala melodie kouzlo i prostor.” Výsledkem je skladba odrážející touhu cítit se v cizině jako doma. Jestliže je So Wrongmožné vnímat jako chvalozpěv o ztracenému vztahu, posléze vyslaná skladba Speculations, na níž se k ní přidává Erlend Øye, je příjemně chlácholivou baladou. Tematicky dnes DENA mluví o chytrých telefonech a jiných prostředcích, které snad člověku usnadňují život. Jejími slovy půjde o výpověď o nás, o tom, jak jsme lapeni v jedné velké textové zprávě, a současné podobě komunikace.

Ve čtvrtek 27. září, v noci před státním svátkem, čeká MeetFactory třaskavá show, jakou před čtyřmi lety poprvé zažil pražský festival United Islands. A v nově zrekonstruované továrně se budeme vlnit a třeba, jak říká jeden z komentářů pod jejím videoklipem, i rozjímat, jak může skladba pojmenovaná So Wrongznít tak dobře…

Více:
https://soundcloud.com/denaftb

https://www.facebook.com/denafromtheblock/
 

Vstupenky:

250 Kč na www.meetfactory.cz

300 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

300 Kč na místě

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

 

18. 9.              Amen Dunes (US)

26. 9.              Chad Valley (UK)
5. 10.               WWW (CZ)

10. 10.             Kllo (AU)

13. 10.              ionnalee / iamamiwhoami (SE) + Tungorna (SE)

1. 11.–3. 11.     Unijazz uvádí: Festival Alternativa

5. 10.               WWW (CZ)
12. 10.             KINØL uvádí: Electric Love
11. 11.             Floex (CZ) + Tom Hodge (UK)

20. 11.             Dillon (DE)

21. 11.             Roo Panes (UK)
24. 11              Dan Mangan (CA) + Laura Gibson (US)

29. 11.             Whispering Sons (BE)  

 

Kontakty:

Libor Galia→ PR → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz  

Zuzana Kolouchová → PR → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

 

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.