Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Zklidňující a nervy drásající zároveň. Dillon se vrací do MeetFactory

11. říjen, Praha – Obklopila se květinami a vyslala zprávu, že ve světě dneška je potřeba především laskavosti. Dominique Dillon de Byington se vrací s albem Kind, o jehož tvorbě řekla, že to bylo jako se zamilováním. V Praze do třetice vystoupí pod jménem Dillon, ve smíchovské továrně tentokrát 20. listopadu.

Dominique Dillon de Byingot, v Berlíně usazená zpěvačka s brazilskými kořeny, začala s vydáváním svých melancholií prodchnutých šansonů a balad, když jí bylo devatenáct let. S aktuálním, na sklonku roku vydaným Kind(2017) se odvrací od potemnělého naladění příznačného pro její předchozí tvorbu k o poznání pozitivněji laděnému popu, zatímco křehké prolínání klavíru a elektroniky neustává.

„Všechno, co zpívám, je od srdce. V první řadě se to tím pádem vždy dotýká nějakých mých vnitřních pohnutí. Zpívám sama k sobě,” řekla už před pár lety u příležitosti jejího vystoupení na festivalu Colours of Ostrava. „Když ale zpívám před publikem, nechávám ho tak nahlédnout dovnitř sebe sama. Spíš než o sebeprezentaci jde o takové nezávazné pozvání.” Jelikož festival a klub jsou pro ni dva nesrovnatelné příběhy, žádný koncert v jejím podání nebude stejný. Dillon dále nemá v oblibě žánrové dělení, duší je předně všeho klavíristkou. Klavír je koneckonců jejím prvním a posledním nástrojem. Na pestrobarevnosti její tvorby to ovšem neubírá – o bohaté a eklektické aranže se stará doprovodná kapela.

Psaní Kindpro třicetiletou hudebnici bylo jako se znovu zamilovat. Hřálo to u srdce, vzrušovalo do posledních konečků prstů. Místy nervy drásalo a obecně chlácholilo. „Na svém prvním albu This Silence Kills (2011) jsem sochou, na druhém The Unknown(2014) se potápím, na tomhle rostu,” popisuje Dillon přebaly svých počinů a současně hodnotí svůj dosavadní vývoj. Kind, jež provází výrazný, květinami inspirovaný vizuál, se nese následující zpráva: laskavost nebyla nikdy důležitější než dnes. S tím, co se děje uvnitř a kolem nás – a to ať už emocionálně, politicky či environmentálně – můžeme přetrvat pouze díky lásce a laskavosti. Zajímavostí novinky je neposledně to, že na ní vedle angličtiny nyní zpívá též německy a portugalsky.

Její třetí album otevírá a uzavírá eponymní skladba Kind. Zatímco první je výpravným, pomalu gradujícím prologem, závěrečná dvojka přechází v opojné, k tanci vzývající běsnění, které dokazuje, že Dillon to umí také rozjet (své o tom ví mj. znalí živého záznamu Haus Der Berliner Festspielez roku 2016). Jistým vodítkem pro to, jak bude její vystoupení znít živě, je i předskokan Saliva, původem portugalský DJ a zakladatel Arena Spa Superiora. Do jaké výše Dillon se svým Kind dorostla, to se bude možné přesvědčit v MeetFactory opět v úterý 20. listopadu.

Více:


dillonzky.com​

facebook.com/dillonzky

 

facebook.com/djsaliva

soundcloud.com/arenaspasuperiora

 

Vstupenky:

390 Kč na www.meetfactory.cz

390 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

490 Kč na místě

 

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

 

12. 10.                   KINØL uvádí: Electric Love (NO)
13. 10.                   ionnalee (SE) + Man Without Country (UK) + Tungorna (SE)

14. 10.                   Mighty Sounds uvádí: Anti-Flag (US) + Silverstein (CA) + Cancer Bats (CA)

1. 11.–3. 11.          Unijazz uvádí: Festival Alternativa
9. 11.                     Stimul uvádí: Daniel Avery (UK) + HRTL (CZ) + dMIT.RY (CZ)
11. 11.                   Floex (CZ) + Tom Hodge (UK)

20. 11.                   Dillon (DE)

21. 11.                   Roo Panes (UK)
24. 11                    Dan Mangan (CA) + Laura Gibson (US)

29. 11.                   Whispering Sons (BE)
11. 12.                   Katarzia (SK) + Pjoni (SK)

16. 3.                     Fource uvádí: Maribou State (UK)

       

 

Kontakty:

Libor Galia/ PR / 00 420 732 566 667/ libor.galia@meetfactory.cz 

Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

  

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.