Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Dva (CZ) / Monokino Kino (CZ) / 1. 4. 2014 

Kutilové Dva pokřtí 1. dubna v MeetFactory novinku Nipomo


Praha – 23. února – MeetFactory 25. února vyšla dlouho očekávaná novinka Nipomo jedné z nejpozoruhodnějších tuzemských kapel Dva. Bára a Jan Kratochvílovi jí prezentují jako veselou a letní desku, na které se čirá radost trochu vymkla kontrole, což je výrok aplikovatelný víceméně na veškerou tvůrčí činnost dvojice. Pět alb, pět návodů na to, jak si zachovat svobodu a svéhlavost navzdory nepříznivým podmínkám domácího trhu. 1. dubna pokřtí Dva nové album v pražské MeetFactory.

Vznik Dva se traduje k roku 2006, kdy se v Třebechovicích pod Orebem dali dohromady dva renesanční umělci Bára a Jan Kratochvílovi (Bára v té době ještě nikoli Kratochvílová). Vzápětí spolu založili projekt Dva a zároveň i sympatický Label Home Table, který čítá arzenál všemožných tradičních i netradičních nástrojů a zvuky vydávajících objektů (kytara, klávesy, klarinet, megafon, hračky). Debutové album Fonók s neoficiálním podtitulem "Folklór neexistujících národů" vyšlo dva roky poté a způsobilo malou senzaci, neboť přišlo se svébytným zvukem, pod který by si Dva mohli založit ochrannou známku - infantilní práce se zvukem, pohrávání si s motivy lidové hudby (ne nutně české) a v neposlední řadě i smyšlený jazyk, kterým se vyjadřují. Píseň Nunovó Tango se dostala za hranice, a sice do reklamy na Deutsche Telekom.  Následující nahrávka Kollektt8 (2009) představila průřez tvorbou k divadelním a počítačovým hrám a festivalovým znělkám (Kabinet Doktora Caligariho, NaDraka, letní Filmová Škola 08...). Třetí album Hu vyšlo v roce 2010 a po právu dostalo Dva do širšího povědomí. Podtitul této rozmanité nahrávky tentokrát zněl "Pop z neexistujících rádií" a Dva za něj obdrželi Anděla v kategorii alternativní hudba. Hu je co se experimentování týče ještě o krok dále než Fonók, leč neztrácí nic ze své osobitosti. Spíše rozvádí její široký multižánrový rejstřík od popu, folku, hiphopu a elektroniky. V roce 2012 pracovali Dva na soundtracku k počítačové hře studia Amanita Design -  Botanicula (nástupce velmi úspěšného Samorosta, ke kterému hudbu složil Floex). Za tento počin si odnesli cenu na festivalu nezávislých her v San Franciscu. 


 Novinka Nipomo, kterou Dva pokřtí 1.dubna v MeetFactory vychází 25. února na americkém labelu Northern Spy (Foot Village, Thurston Moore, NYMPH...). Nahrávalo se během putování po L.A, San Franciscu, Big Sur a Texasu. První singl Mulatu se skvělým videoklipem Jaromíra Plachého (Amanita Design) vyšel v prosinci. Dva jsou koncertně velmi činní a za dobu tvůrčí existence procestovali prakticky celou Evropu, ale také Rusko a U.S.A. 
Support si na koncertě na svá bedra naloží souputníci Monikino Kino, což je projekt filmařky a hudebnice Moniky Midriakové a divadelníka a hudebníka Petra Marka (MidiLidi). 

Videa:
http://www.youtube.com/watch?v=JPJrHrH4dWc
https://www.youtube.com/watch?v=VfqX2yYKufc

http://www.youtube.com/watch?v=l4L3Ub4tPfM 

Vstupenky:
190 Kč + poplatky v předprodeji
290 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream. Nově také bez poplatků na stránkách MeetFactory.  

Více informací:

http://www.2dva.cz/
http://www.youtube.com/musicDVA
http://www.flickr.com/photos/2dva/
https://myspace.com/hudba2
https://www.facebook.com/hudba2  

Uvádí
MeetFactory


Pro bližší informace nás kontaktujte. Začátek koncertu ve 20:30.

Ondřej Hlaváč / Daniel Machill
t: (+420)-727-832-102 e: pr.music@meetfactory.cz