Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Hackedepicciotto stáhnou nad MeetFactory mračna a zahřmí mene, menetekel

6. únor, Praha – Jsou jména, která netřeba dlouze představovat. Alexander Hacke a Danielle de Picciotto vystupují pod skromným, prostě znějícím Hackedepicccitto. Jako by tahle dvojice, spjatá třeba s Einstürzende Neubauten či Crime & The City Solution, neměla potřebu příliš tlačit na pilu. Jejich Menetekel, které v MeetFactory uvedou 3. března, to udělá za ně.

Biblické zvolání, které se stalo jménem jejich nového alba, označuje v přeneseném smyslu naléhavé varování před hrozící pohromou. Oproti tomu předchozímu Perseverantia (2016), vůči němuž jej z Berlína vycházející dvojice staví do kontrastu, je novinka o poznání temnější. Hackedepiccitto tímto počinem reflektují společenskou beznaděj a svůj pocit z toho, co se v současném světě děje, taví do monumentální zvukové elegie. Menetekel vyšlo na sklonku minulého roku, v prosinci, a od té doby se těší na všech frontách vřelým recenzím.
 

Celé album provází neodbytná svíravost, která je dána mohutnými údery bicích, táhlými tóny, skřípavými a ruchovými zvuky, jichž je dosáhnuto vedle již zmíněného hrdelním zpěvem Alexandra Hackeho a netradičními nástroji, s nimiž na tomto albu experimentuje Danielle de Picciotto – autoharfou, niněrou či tureckými houslemi kemençe. Ovšem Menetekel jako celek je především voláním po naději, než předzvěstí zkázy. Uhrančivé, v hloubce bublající tóny, vystihuje recenze magazínu Full Moon závěrečnými slovy „zaříkávání Menetekel je existenciálně sklíčené, a přitom neodolatelné” a hodnotí je 95 %. Přidává se tak k hlasům, že s aktuálním albem je dvojice, která se roku 2010 rozhodla pro nomádský způsob života, na pomyslném vrcholu.
 

Co když vyloučení z ráje není starý biblický příběh, pokládá Danielle De Picciotto řečnickou otázku, ale proroctvím toho, co se teprve může stát? Odpověď hledejte v těchto temných, hrozivých, ale v závěru nadějných tónech, nabádají Hackedepiccitto svorně. Menetekel, ztělesňující strach i úžas s nevyhnutelnou potřebou varovat, je dílem autorů, kteří ťali do živého a kteří jsou českému posluchači dobře známi. Přesto podotkněme: Alexander Hacke s Daniellou de Picciotto neradi dělají předvídatelné…
 

Svůj pohled na současný stav světa a společnosti představí Hackedepiccitto ve smíchovské MeetFactory, kde byli mimo jiné před lety rezidenty. Tvůrčí a současně manželská dvojice se vrátí po dvou letech a, jelikož jsme už měli tu čest, jejich živé vystoupení je příslibem –mírně řečeno – intenzivního zážitku. Opatrně dávkované šepoty a výkřiky vyvrcholí s poslední, v kremžském kostele nahranou, desítky minut dlouhou symfonií také v sobotu 3. března. Mene, mene, tekel!


Více:
hackedipicciotto.bandcamp.com

Vstupenky:

190 Kč na www.meetfactory.cz
190 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
290 Kč na místě  

Předprodeje:

GoOut, Ticketportal, Ticketpro a
www.meetfactory.cz
   


Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:
21. 2.   D Smack U Promotion: The Charlatans (UK)
28. 2.   Fource Entertainment: Son Lux (US) + Hanna Benn (US) – vyprodáno
17. 3.   Fource Entertainment: IAMX (UK)
7. 3.     Com Truise (US)
4. 4.     Braids (CA)  
5. 4.    Tommy Cash (EE)
 
6. 4.    D Smack U Promotion: Editors (UK) – vyprodáno

10. 4.   Young Fathers (UK)
20. 4.   Fource Entertainment: NF (US)
26. 4.   Wye Oak (US)
31. 5.   Born Ruffians (CA)
14. 6.   Bohemian LikeYou: Deerhunter (US)    


Kontakty:

Libor Galia → PR → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz
Zuzana Kolouchová → PR → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
   
TZ_Hackedepicciotto.pdf