Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Bratrské duo inc. no world přiveze do MeetFactory to nejlepší ze současného progresivního R&B  

16. listopadu, Praha - MeetFactory Byť samotné nahrávání druhé desky
 „As Light As Light“ amerického lo-fi r’n’b dua inc. no world (předtím inc. a ještě předtím Teen Inc.) trvalo necelé tři týdny, od uplynutí debutu bratrů Andrewa a Daniela Agedových uplynuly plné tři roky. Od prvotiny „No World“ se krom změny názvu bratři (a mimo jiné spolupracovníci FKA twigs) odklonili od náladovými texturami překrytého R&B směrem k přímočařejším songům, s výraznějším, až naléhavým Andrewovým vokálem. Českou koncertní premiéru si inc. no world naplánovali na sobotu 26. listopadu v MeetFactory.

Při pohledu na rychlou kariéru společného projektu bratrů Agedových by se mohlo zdát, že k úspěchu prostě stačí být ve správný čas na správném místě. Cesta do první ligy alternativního R&B jim trvala jen tři roky a jejich místo mezi těmi, kdo určují směr progresivního soulu, si už dnes dovolí zpochybňovat jen málokdo. V hudebním byznysu ale platí, že štěstí obvykle přeje těm lépe připraveným. A to Andrew a Daniel bezpochyby byli.

Důkladného školení v podobě společného koncertování a nahrávání se talentovaným mladíkům dostalo od těch nejpovolanějších (jejich nadání využil třeba Beck, Elton John, Robin Thicke, Pharrell, Cee Lo Green nebo lo-fi hvězdy Nite Jewel). Svůj autorský potenciál pak losangeleští rodáci ukázali na vlastním nákladem vydaném debutovém singlu z roku 2010 Fountains/Friends of the Night. Originální amalgám post-punku raných osmdesátek se sofistikovaným popem a R&B konce téhle dekády ukázal, že s Teen Inc. je třeba počítat. Jako první se jejich potenciálu chopil renomovaný label 4AD, pod jehož křídly a s drobně změněným jménem (k ledu šlo slovíčko Teen) vychází v následujících letech maloformátové počiny 3 nebo Swear a v roce 2013 také jejich dlouhohrající debut No World.
 

Oceňovaná deska, na které se odkaz osmdesátkového R&B organicky propojuje s elektronickými dubstepovými texturami, posunula inc. do první ligy experimentálního soulu, kde úřadují taková jména jako Frank Ocean, The Weeknd, Jessie Ware nebo How to Dress Well. Následující tříletý půst, během kterého si bratrské duo střihlo kolaboraci s FKA twigs (výsledkem je kromě vydaného sedmipalce také kouzelně zpomalující černobílý videoklip), ukončilo až letos v září fanoušky i kritiky netrpělivě vyhlížené album As Light As Light. Na studiové dvojce, vydané pod novým názvem inc. no world a na vlastním labelu No World Recordings, bratrské duo (s pomocí klávesisty Sama Gendela a bubeníka Kevina Yokoty) vykročilo směrem možná k přímočařejšímu a jednoduššímu, o to však chytlavějšímu písničkářství, které je stejně úsporné v prostředcích, jako sugestivní v účinku.

Svou ještě pořád hodně čerstvou novinku představí inc. no world v české premiéře 26. listopadu od 20:30 ve smíchovské MeetFactory.
 

Více:

www.inc-no-world.com
soundcloud.com/inc_no_world

Vstupenky:

250 Kč na 
www.meetfactory.cz
250 Kč (+ případné poplatky) v předprodejích

350 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, 
www.goout.cz a www.meetfactory.cz   


Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.
 

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

18. 11. Asaf Avidan (IL)
24. 11. Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)
26. 11. inc. no world (US)
2. 12. Kinetic w/ Pearson Sound (UK)
14. 12. Marissa Nadler (US) + Mary Lattimore (US)
27. 2. Mitski (US)  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - inc. no world.pdf