Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Post-rave producent Jacques Greene přijede do MeetFactory představit nové album
 
5. prosinec, Praha – Z taneční party vstoupil do intimní atmosféry post-rave klubu. Kanadský producent Jacques Greene sklízí pochvalné recenze za poslední desku Dawn Chorus s kolekcí tracků sahající od snivých ambientních breaků přes mnohovrstevné zvukové koláže k prosvítajícím nenápadným r’n’b hitům. Představí je ve smíchovské továrně 22. ledna 2020.
 
Donedávna Jacques Greene ukazoval, jak může vypadat progresivní house v další dekádě. Na druhém albu Dawn Chorus (2019) se ale odklonil od čistě taneční hudby a inspirován třeba Massive Attack nebo Slowdive dal prostor více intimní a citové složce. Hosté jako rapper Cadence Weapon, cellista Oliver Coates nebo experimentální hudebnice Julianna Barwick přispěli k bohatému zvuku nové nahrávky.
 
Název Dawn Chorus dle Greena odkazuje na momenty z návratů z večírků, které všichni známe: „Byl jsi venku celou noc, afterparty byla skvělá, ale teď vychází slunce a nemůžeš najít taxi, a tak jdeš domů pěšky,“ přibližuje melancholickou náladu rozbřesků, kterou ve svých skladbách zachycuje. „Dawn Chorus je soundtrack ke konci noci, kdy je všechno pohlceno začátkem nového dne. Odkazuje k písním ranních ptáků. Zároveň je stejně pojmenovaný jeden elektro-magnetický jev.“ 
 
Greenův debut Feel Infinite (2017), na které spojoval různé módy elektronické hudby se současným popem a vlivy r’n’b, mu otevřela cestu k prestižním klubům jako Fabric Live, Plastic People, Panoramabar nebo na festivalech Sonar, MUTEK, Bloc Weekender či Bozar, kde se vryl do paměti strhující live show. Už v roce 2011 zařadil Pitchfork jeho singl Another Girl mezi 200 nejlepších tracků dekády. Greene je vedle toho i spolumajitel Vase Records, spolupracuje s módními návrháři a kurátoruje akce v Tate Modern. 
 
Jak řekl Jacques Greene pro Dummymag: „Zkrátka miluju, když máte pocit, že hudby je až příliš, jako by zvuky samotné měly vybuchnout.“ Jeho citlivě elektrizující show ochutná MeetFactory ve středu 22. ledna 2020. 
 
Více: 
meetfactory.cz/jacquesgreene
 
jacquesgreene.com
soundcloud.com/jacquesgreene
 
pitchfork.com/reviews/albums/jacques-greene-dawn-chorus
daily.bandcamp.com/seven-essential-releases/bandcamp-essential-releases-oct-18
dummymag.com/features/jacques-greene-dawn-chorus-influences
 
Vstupenky:
350 Kč na meetfactory.cz
350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
450 Kč na místě
 
Nadcházející koncerty:
 
5. 12.Up Node: Easter (NO) + Jaakko Eino Kalevi (FI) + dj. flugvél og geimskip (IS)
6. 12.Up Node: Dinamarca (SE) + HVAD (DK) + rip ME (SE)
10. 12.Blue Hawaii (CA) + Graham Van Pelt (CA) + Pick A Piper (CA)
11. 12. Bert & Friends (CZ)
 
1. 2.Kevin Morby (US) + Bedouine (US)
11. 2. Hibou (US)
5. 3.Jessy Lanza (CA)
9. 3.DIIV (US)
14. 3.COMA (DE)
 
Kontakty:
Sabina Coufalová / PR / 00 420 737 727 969 / sabina.coufalova@meetfactory.cz  
Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz
  
MeetFactory je v roce 2019 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.