Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Hvězda současné alter-popové scény Jessy Lanza představí v MeetFactory svoji novou desku  

25. října, Praha - MeetFactory Naposled u nás hrála před 2 lety ve stínu krajanů
 Caribou – letos se Jessy Lanza vrací již jako headliner a s novou, nadšenými reakcemi ověnčenou deskou „Oh no“, která plně potvrzuje její pozici hvězdy subtilního, ale svébytného popu. Novou nahrávku produkoval Jeremy Greenspan ze spřízněných Junior Boys, výsledkem jsou silné, byť aranžemi obnažené songy s na první poslech rozpoznatelným rukopisem, který přes intenzivní emoce nesklouzává ke klišé či kýči. Z Jessy zkrátka po dvou deskách vyrostla alter-popová diva, která přijede dokázat svůj talent do Prahy ve středu 2. listopadu. Otevírat pro Jessy bude americká skladatelka, producentka a performerka Olga Bell.  

Hudební kariéra kanadské skladatelky, producentky a zpěvačky s westernovým jménem Jessy Lanza ukazuje, že k tomu, abyste udělali díru do světa, je zapotřebí několik veledůležitých věcí: mít kolem sebe ty správné lidi, disponovat nepopiratelným talentem a především odvahou jít svou vlastní cestou. V případě ontarijské rodačky s andělským hlasem se všechny tyhle okolnosti potkaly ve správný čas na správném místě.  

Na rodinné zázemí si Jessy rozhodně nemůže stěžovat. Po svém otci, majiteli nahrávacího studia, zdědila nejen lásku k hudbě, ale později také slušnou sbírku retro synťáků, které zásadně ovlivnily její počáteční tvorbu. Přestože vystudovala klasický klavír a jazz, její srdce tlouklo vždycky spíš v rytmu současného popu, soulu nebo R&B. Když jí v roce 2011 Jeremy Greenspan z elektropopového dua Junior Boys nabídl pozici doprovodné vokalistky, nebylo co řešit. Výsledkem byl kromě skvělé desky It´s All True také nový vztah, jehož kreativní potenciál se naplno projevil o dva roky později, kdy na proslulém londýnském labelu Hyperdub (Laurel Halo, Fatima Al Qadiri, Burial) vychází v Greenspanově produkci dlouhohrající debut s názvem Pull My Hair Back.
 

Deska, kterou portál Resident Advisor zařadil mezi čtyři nejlepší alba roku 2013, udělala z nenápadné zpěvačky jeden z největších objevů světové indie scény. Originální fúze soulu, osmdesátkami nasáklého synth-popu (tady odvedly slušnou práci především syntezátory ze sbírky jejího otce) a minimalistického elektra uhranula kritiky i posluchače po celém světě. Žádosti o spolupráce se začaly hrnout jedna za druhou a sametově chladný (!) hlas alter-popové divy se tak objevil třeba na deskách Morgan Geist, Caribou nebo na EP You Never Show Your Love (2015) footworkových velikánů DJ Spinna a Tasa z labelu Teklife.
 

Roli jednoho z nejslibnějších ženských talentů na nezávislé scéně pak Jessy Lanza potvrdila letos na jaře vydáním druhého velkého alba, lakonicky nazvaného Oh no (opět u labelu Hyperdub a opět s Jeremy Greenspanem jako spoluproducentem). Nevšední mix taneční hudby a progresivní elektroniky, kterým v sugestivních polohách proniká emocemi nasycený vokál, dělá z druhé řadovky kanadské autorky jednoznačnou alter-popovou událost roku. Svůj neoddiskutovatelný talent předvede Jessy Lanza v MeetFactory už ve středu 2. listopadu od 20:30 a předskakovat jí tentokrát bude americká skladatelka, producentka a performerka Olga Bell, která se loni představila pražskému publiku jako support progresivního trip-hopového tria Son Lux.
 

Více:

jessylanza.com
soundcloud.com/jessylanza

Vstupenky:
290 Kč na
 www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v předprodejích

390 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro,
 www.goout.cz a www.meetfactory.cz   

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.
   

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

4. 11. Crystal Fighters (UK)
7. 11. Midi Lidi (CZ) + guests: Mayen + Ľubo Burgr & Pjoni, Ventolin DJ set
8. 11. 65daysofstatic (UK) + Thought Forms (UK)
9. 11. Autechre (UK)
12. 11. Tommy Cash (EE)
18. 11. Asaf Avidan (IL)
24. 11. Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)
26. 11. inc. no world (US)
2. 12. Kinetic w/ Pearson Sound (UK)
14. 12. Marissa Nadler (US) + Mary Lattimore (US)
15. 2. Tycho (US)
27. 2. Mitski (US)  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - Jessy Lanza.pdf