Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

 

Autentický Kurt Vile a nespoutaní The Violators v MeetFactory

 

23. květen, Praha – Dlouhé vlasy, elektrická kytara.Všudypřítomná nostalgie, typicky ležérní hlas, příběhy popírající fyzikální zákony a tóny rezonující s psychedelií šedesátých let. Kurt Vile, americký písničkář a důležitá postava indierocku, se s novým albem Bottle It In vrací do Prahy a smíchovské továrny 20. června 2019.

 

Bottle It In (2018) přichází po společném albu s Courtney Barnett a navazuje na sólová: tichou krásu Smoke Ring for My Halo (2011), hřejivou nostalgii Wakin on a Pretty Daze a bezprostřední upřímnost b’lieve i’m goin’ down (2015). Aktuální album je tou nejniternější výpovědí, shrnuje jedna z recenzí, zprávou o lásce, ztrátě a vším mezi tím, dodává druhá, nahranou v průběhu posledního turné. V opulentních skladbách se neztrácí křehkost výpovědí a stávají se ideálním soundtrackem rozervanců cestujících po Road 66.

 

Vile patří k etablovaným tvůrcům, jemuž se dostává na alternativní scéně vzácného uznání, a to jak od mladší generace (koncertoval s Dinosaur Jr., Flaming Lips), tak té starší (anebo Cyndi Lauper, Neilem Youngem či Johnem Calem). Počátek tohoto hudebníka je příběhem přátelství a rivality, pojící se s Adamem Granducielem neboli The War on Drugs. Té byl po určitou dobu Vile součástí a Granduciel zase na oplátku součástí Violators. Zvučnými jmény jako Cass McCombs, Kim Gordon či Stella Mozgawa (Warpaint) se obklopuje i na sedmém albu, to vyšlo opět u Matadoru.

 

Ve svém vyprávění je Vile výsostně osobní a obdivuhodně upřímný. V textech se odhaluje, s rozvahou tu a tam něco utrousí – třeba že trpí nediagnostikovanou poruchou nedostatku pozornosti, že kolabuje pod náporem stresu, že se mu jeví svět stejně krásný a směšný jako občas naprosto hrůzostrašný –, aby se vzápětí skryl zpátky za nespoutanou kštici, nechal své nedořečené příběhy vyznít. Ve svém projevu sebejistý, zároveň tak ale kolikrát vůbec nepůsobí. „Už jen jeho působení na pódiu je záhadou,” nastiňuje se během rozhovoru s The New York Times, kteří jej označují za emisara undergroundu pro mainstream. „Sice se skrývá, jeho hudba je ale naléhavě přítomná.”

 

Kurt Vile se do Prahy vrací po šesti letech. Během neskutečně uvěřitelného vyprávění o tom, jak snadné je dělat hudbu, mu bude ve čtvrtek 20. června ve smíchovské továrně za zády stát trojice The Violators. Před nimi vystoupí producent a vizuální umělec Jorge Elbrecht, jehož magazín Stereogum označil za předního inovátora indierocku. Tvoří pod několika jmény, záleží pouze na žánru, v němž se zrovna pohybuje, a měl co dočinění se jmény jako Ariel Pink, Sky Ferreira či Wild Nothing.

 

 

Více:

meetfactory.cz/kurt-vile-the-violators-us

 

kurtvile.com​

facebook.com/kurtvileofphilly​

 

jorgeelbrecht.bandcamp.com

 

  Předprodej:

  550 Kč na meetfactory.cz
  550 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
  650 Kč na místě 

 

  Nadcházející koncerty:

 

  25. 5.        Omar Souleyman (SY)

  27. 5.        William Fitzsimmons (US) + Jim and Sam (US)

  28. 5.        Cass McCombs (US) + Eleanor Friedberger (US)

  29. 5.        Cocaine Piss (BE)

  30. 5.        Connan Mockasin (NZ) + John Carroll Kirby (US)

  10. 6.        Still Corners (UK) + Amelie Siba (CZ)
  14. 6.        Nyege Nyege: Bamba Pana & Makaveli (TZ) + Slikback (KE)

  20. 6.        Kurt Vile & The Violators (US) + Jorge Elbrecht (CR)

    2. 7.        Low (US)

  17. 7.        Handsome Furs (CA)

    6. 9.        Operators (CA)

  14. 9.        The Holydrug Couple (CL)

 15. 10.       Alex Cameron (AU)

 16. 10.       V koprodukci s Fource: Chromatics (US) + Desire (US) + In Mirror (US) + Pink Gloves (CZ)

 19. 10.       When Saints Go Machine (DK)

 

 Kontakty:

 Libor Galia / PR / 00 420 732 566 667 / libor.galia@meetfactory.cz  

 Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

 

 MeetFactory je v roce 2019 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.