Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Le1f roztančí MeetFactory koncentrovanou dávkou temně rozverného queer rapu

4. února, Praha – MeetFactory Po jedinečném Zebra Katzovi a enfant terrible newyorské LGBT scény Mykki Blancovi přijíždí do MeetFactory další velká hvězda newyorského queer rapu – Khalif Diouf alias Le1f. Tento původně „baleťák” na sebe upoutal pozornost už před 4 lety produkováním tracků pro Das Racist a později hostoval na mixtape právě Mykki Blancovi. Po hraní v show Davida Lettermana nebo rozmazávaném beefu s Macklemorem vyšla Le1fovi loni v listopadu dlouhohrající prvotina „Riot Boi“, na které se spolupodíleli mj. Sophie nebo Evian Christ. „Out & proud” Le1f na ní osciluje mezi polohou strašidelného, temného rapu à la Zebra Katz a rozverným gay klučinou, což slibuje koncertně rozjetý večírek.

Na Khalifově cestě do první ligy světového queer rapu, jehož prapor drží se zmiňovanými Mikky Blancem nebo Zebra Katzem hodně vysoko, byste moc zatáček a slepých cest nenašli. Ještě s mokrým razítkem na diplomu absolventa studií baletu a moderního tance se pouští do produkování tracků pro osobité brooklynské rapery Das Racist (veleúspěšný debutový singl Combination Pizza Hut and Taco Bell z roku 2008 a další) a jeho vydařený návrat do rodného New Yorku korunuje o čtyři roky později dlouhrající mixtape Dark York (label Greedhead), na kterém se poprvé objevila následně tolikrát propíraná virální hitovka Wut.

Lidem obeznámeným s newyorskou rapovou scénou je už v tuhle dobu jasné, že se tady schyluje k malé revoluci. Vycházející hvězdy jako právě Le1f, jedinečný Zebra Katz nebo enfant terrible LGBT scény Mykki Blanco (na jehož mixtapu z roku 2012 Cosmis Angel: The Illuminati Prince/ss se Khalif mihne v songu Fucking the DJ), totiž staví na hlavu obecně sdílený pohled na rapovou maskulinitu a ukazují, že úspěšný raper nemusí být nutně zároveň heterosexuálně orientovaný alfasamec. V roce 2013 spatří světlo světa další dlouhohrající mixtape Fly Zone, na kterém kromě nezaměnitelně ležérního Le1fova frázování zazněly také skvělé vokály Heemse, DonChristiana nebo Kitty.

Po dalším mixtapu Tree House (2013) si nadějného rapera pod svoje křídla stahuje label Terrible Records (Blood Orange, Empress Of), u kterého následně vychází pětitrackové EP Hey. To Le1efovu jinému hip hopu umete cestu na televizní obrazovky a odtud pak taky k širšímu publiku. Zatím posledním zářezem tohoto excentrického rapera, který balí těžce politické proklamace do rozjuchaného fashion pozlátka, je dlouhohrající debut Riot Boi (Terrible Records, 2015). Le1f se při jeho nahrávání opíral o zkušenosti žádaných producentských hvězd, jakými jsou Sophie (PC Music) nebo Evian Christ a prostor na něm dostala také brooklynská rapperka Junglepussy. O tom, že to byla kolaborace nadmíru vydařená, vás jedna z největších současných hvězd jiného hip hopu přesvědčí už 16. února od 20:30 ve smíchovské MeetFactory.

Více informací:
http://le1f.com/
https://soundcloud.com/le1f

Vstupné:
290 Kč na webu www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
390 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz & www.meetfactory.cz

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
22. 2. Bohemian Like You: Youth Lagoon (US) + The Mild High Club (US)TZ - Le1f.pdf