Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

 

Odpověď rozervané době. Low zpomalí a ohluší MeetFactory

 

29. květen, Praha – Nenápadná a neuvěřitelně krásná, taková je tvorba nonšalantně pojmenovaných Low.Nedokonalé, leč ohromující, tiše hlasité, to je Double Negative, jedno z nejvýraznějších alb roku. Americká trojice se v Praze a smíchovské továrně představí 2. července 2019.

 

Double Negative (2018) je považováno za výrazný předěl v jejich diskografii nejen díky střetávání raného ticha a pozdějšího hlukaření. Mnohými relevantními médii je tato syntéza oceněna jako jedna z nejvýznačnějších uplynulého roku. Slovy Aktuálně vytvářející obraz vyhasínající svíce – zatímco je na začátku víra, ke konci naděje shoří. „Zhudebňuje úpadek a beznaděj, ten vnitřní boj a odevzdání, které pociťuje část protitrumpovsky naladěné společnosti,” shrnuje recenze. It's not the end, it's just the end of hope, deklamují Low.

 

Hromadí se rány, signál se přerušuje, graduje hukot. Výsledek připomíná starobylý, nově restaurovaný film, zprostředkovává nostalgii v oslepujících barvách. Za specifickou paletou novinky – nepříjemně chrčivou, záhy uklidňující –, stojí také tentokrát producent BJ Burton, přinášející kouzlo nedokonalosti digitálního přenosu do současně precizní tvorby. Spojení zkreslujícího průpravného programu auto-tune a šumu vznikajícího přenosem zhmotňuje na Double Negative dystopickou krajinu. Ztělesnění krásy zkreslené do bodu rozpadu, glosuje jedna z recenzí.

 

Je podivnou shodou okolností a příznačnou ozvěnou, že sousloví „double negative” zaznělo krátce po vydání alba také z úst amerického prezidenta. „Jednoduše musíte zpochybňovat povahu logiky, lidskosti, moderní společnosti a principů demokracie,” říká Alan Sparhawk pro The Wire. Ačkoliv Low nejsou politicky angažovanou kapelou, jejich aktuální album zaznamenává změnu stavu země po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. „Je to reakce na chaotický svět, má reakce je o to víc chaotická,” dodává pro Guardian.

 

Vznikli roku 1993, když z alternativy hřměl mainstreamem grunge. Oproti tomu oni hráli táhle, úsporně a hlavně potichu. Aby se i sebemenší ruch během koncertu prolnul jejich hudbou. Stali se jedním z příkladů, na němž se začal popisovat žánr slowcore. Manželská dvojice Alan Sparhawk a Mimi Parker je od začátku doplněna baskytaristou, posledních víc jak deset let je jím Steve Garrington.

 

Jejich pořadově dvanácté Double Negative je dokumentem současného společenského stavu, zjitřujícím poselstvím. Hlasitým tichem se Low po osmnácti letech vrací rozezvučit Prahu a smíchovskou továrnu v úterý 2. července.

 

 

Více:
meetfactory.cz/low-us

 

chairkickers.com​
facebook.com/lowmusic

 

  Předprodej:

  550 Kč na meetfactory.cz
  550 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
  650 Kč na místě 

 

  Nadcházející koncerty:

 

  29. 5.        Cocaine Piss (BE)

  30. 5.        Connan Mockasin (NZ) + John Carroll Kirby (US)

    5. 6.        SHAPE x Synapse uvádí: Violet (PT) + OD Bongo (BE/FR) + Bear Bones Lay

Low (BE) + avsluta (CZ/UK)

  10. 6.        Still Corners (UK) + Amelie Siba (CZ)
  14. 6.        Nyege Nyege: Bamba Pana & Makaveli (TZ) + Slikback (KE)

  20. 6.        Kurt Vile & The Violators (US) + Jorge Elbrecht (CR)

    2. 7.        Low (US)

  17. 7.        Handsome Furs (CA)

    6. 9.        Operators (CA)

  14. 9.        The Holydrug Couple (CL)

 15. 10.       Alex Cameron (AU)

 16. 10.       V koprodukci s Fource: Chromatics (US) + Desire (US) + In Mirror (US) + Pink Gloves (CZ)

 19. 10.       When Saints Go Machine (DK)

 

 Kontakty:

 Libor Galia / PR / 00 420 732 566 667 / libor.galia@meetfactory.cz  

 Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

 

 MeetFactory je v roce 2019 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.