Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Elektropopoví Midi Lidi pokřtí ve smíchovské MeetFactory desku plnou letních hitů  

26. října Praha - MeetFactory Udělej si čas na život!, takové je hlavní motto Midi Lidi na čtvrtém albu „Give Masterpiece a Chance!“, o němž kapela mluví jako o optimistické letní desce. Klíčové jsou věty z textů „zruš ten deadline!“, „kámoše prozvoň!“ a „pojď ven!”. Na tomhle jednoznačně nejpozitivnějším a nejhitovějším kousku z jejich diskografie je ve srovnání s předchozími alby daleko více živých nástrojů a na jeho vzniku se kromě členů kapely podílela také celá řada hostů. Sluneční náladou nasáklou desku pokřtí Midi Lidi ve smíchovské MeetFactory už 7. listopadu a blahopřát jim přijdou také velmi speciální hosté.
 

Těžko říct, jestli to byl autorský záměr, faktem ale je, že produkce brněnského elektropopového projektu Midi Lidi vzbuzovala rozporuplné reakce od samého počátku. Buď jste z nich byli nadšení, nebo vám lezli na nervy. Je ale také pravda, že počet těch, kteří na tvorbu originálního trojlístku nedají dopustit, v poslední době utěšeně roste a nová deska plná letních hitů jejich řady určitě ještě o dost rozšíří.  

Když se v druhé polovině nultých let na domácí alternativní scéně objevila jejich verze syntetické elektroniky s naivně vtipnými texty a spíš recitovanými než zpívanými vokály, bylo to jako zjevení. Projekt, který vyrostl na troskách seskupení Krásný stěhovák Gerald & Sexuální nábytek, uhranul kritickou obec i posluchače a jeho dlouhohrající debut Čekání na robota z roku 2007 (label X production) si vysloužil nominaci na cenu Anděl. Do užšího výběru nominovaných se v roce 2009 dostala také druhá řadovka s názvem Hastrmans, Tatrmans & Bubáks (X production/Malárie) a ještě tentýž rok kapela zabodovala na udělování Českých lvů, odkud si Midi Lidi odnesli hlavní hudební cenu za soundtrack pro film Marka Najbrta Protektor. Když v roce 2011 vychází třetí deska Operace Kindigo!, mají už brněnští workoholici na kontě muziku k divadelním představením Krajina se zbraní a Ubu se baví nebo k filmům Český mír a HeartBeat 3D. Po vydání alba naskakuje do rozjetého rychlíku Tomáš Kelar (Mountaineers, Čoko Voko) a kapela se vrací k osvědčené spolupráci Najbrt/Midi Lidi, jejímž výsledkem je oceňovaný soundtrack k filmu Polski film a hudba ke kultovnímu seriálu Kancelář Blaník.
 

Téměř pět let trvalo, než Midi Lidi připravili čtvrtou desku Give Masterpiece A Chance! (Bumbum Satori/X Production). Album, na kterém se podíleli všichni členové kapely (Marek-Holoubek-Kelar-Lisá), je plné živých nástrojů a vedle klasického synth-popu nebo elektro-disca jsou na něm slyšet také krautrockem říznuté songy v sestavě bicí-basa-kytara-moog. Midi Lidi ani tentokrát nespoléhali jen na svoje síly a na desce se tak mihnou Roman Holý, Mardoša, dětská kapela Kaťka a Baťka, youtubeři Anežka a Jiřík nebo dívčí skupina Pro Foro Inferno. Tak jako předešlou desku i Give Materpiece a Chance! pokřtí trojice Marek-Holoubek-Kelar v MeetFactory, konkrétně v pondělí 7. listopadu, kdy do smíchovské fabriky dorazí s gratulací také speciální hosté Mayen, Ľubo Burgr & Pjoni a Ventolin DJ set.
 

Více:
www.facebook.com/midi.lidi
www.midilidi.com
soundclound.com/midilidi/sets/pieceofmasterpiece
   

Vstupenky:
240 Kč na www.meetfactory.cz
240 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
290 Kč na místě
   

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, GoOut a www.meetfactory.cz
   
 

Pořádá MeetFactory o.p.s. ve spolupráci s Bumbum Satori.  

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

8. 11. 65daysofstatic (UK) + Thought Forms (UK)
9. 11. Autechre (UK)
12. 11. Tommy Cash (EE)
18. 11. Asaf Avidan (IL)
24. 11. Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)
26. 11. inc. no world (US)
2. 12. Kinetic w/ Pearson Sound (UK)
14. 12. Marissa Nadler (US) + Mary Lattimore (US)
15. 2. Tycho (US)
27. 2. Mitski (US)  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - Midi Lidi.pdf