Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Japonsko-americká písničkářka Mitski představí v MeetFactory svou vnitřní kroniku jak přežít   

14. února, Praha – Mitski Miyawaki, dívka mnoha tváří, přijede 27. února 2017 poprvé do Prahy představit svou novou desku Puberty 2 – album, které je svatým slovem pro všechny, kdo svádí boj mezi tím, co cítí, a tím, co by cítit chtěli. Jako support vystoupí britská indie pop punková kapela Personal Best.

 „Napůl Japonka, napůl Američanka, ale dohromady ani jedno,“ reflektuje svou výchozí situaci Mitski Miyawaki. Obklopená matčinými japonskými popovými deskami ze 70. let a otcovými folkovými nahrávkami, vyrůstala Mitski v Republice Kongo, Číně, Malajsii; střední školu vychodila v Turecku a v New Yorku pak studovala film. Pocity nezařaditelnosti a rozpolcenosti mezi kulturami jsou hlavním tématem jejích písní (např. Your Best American Girl). To, že její budoucnost je v hudbě, si prý Mitski uvědomila jednoho zamlženého rána, kdy si sedla za klávesy a složila píseň Bag of Bones. Na Facebook si pak napsala „I was fucking doomed!“ a v následujících letech si během studia na newyorské hudební konzervatoři SUNY Purchase sama vydala alba Lush (2012) a Retired from Sad, New Career in Business (2013).  

V listopadu 2014 vyšlo její první studiové album Bury Me at Makeout Creek, které Mitski vyneslo mezi hvězdy indie scény. New York Times a Pitchfork napsaly na tuto desku, která mimochodem dostala jméno podle jedné hlášky ze seriálu The Simpsons, oslavné recenze; Rolling Stones Mitski dokonce zařadil do seznamu „10 Artists You Need to Know“ a slibná kariéra plaché, dnes dvaceti šestileté slečny odstartovala.
 

V MeetFactory představí Mitski svou nejnovější desku Puberty 2, kterou vydala v červnu 2016. Na pozadí často burácivých tónů, které mají svůj základ v garage rocku a punku, zní silný, a přece křehký hlas, který mnozí přirovnávají k Angel Olsen nebo dokonce PJ Harvey. Zaškatulkovat se ale Mitski jen tak nedá. Někdy její hlas zní odcizeně a to navzdory bolestně osobním textům o životě. V další písni na vlnách R&B něžně prožívá každodenní malé boje, které jí jednou snad dovedou ke štěstí. Měnící se atmosféra písní má ale jedno společné – je to jako číst kroniku o vnitřním boji jak přežít. Puberty 2 ideově navazuje na předchozí album, vyrůstá na stejných základech, ale je zde znatelný posun. Mitski se netají svou inspirací kapelou Pixies, nebojí se kombinovat elektroniku s tradičními zvuky kytar. Oproti předchozí desce je Puberty 2 sebevědomější a odvážnější. „Věděla jsem, co chci, věděla jsem, co dělám, a bylo mi jedno, jestli se to některým lidem bude líbit, nebo ne.“ Navzdory tomuto prohlášení je ale jasné, že se pubertální kapitola jejího života ještě neuzavřela. Ostatně název alba mluví sám za sebe – původně vtip, název, který připomíná blockbuster filmy pro teenagery, se přerodil do konceptu celé desky.
 

27. února 2017 se Mitski představí poprvé českému publiku v MeetFactory společně s kapelou Personal Best, která se svým singlem Rollies boduje v evropských žebříčkách nových talentů. Toto setkání v duchu „Happiness fucks you“ bude určitě stát za to.
 

Více:

www.mitski.com
www.soundcloud.com/mitski
www.personalbest.bandcamp.com/      

Vstupenky:

290 Kč na stránkách www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
390 Kč na místě  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a 
www.meetfactory.cz


Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.  

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
16. 2. Bohemian Like You: Weval (NL) + HRTL (CZ)
10. 3. Radio 1 uvádí: P Money (UK), Smack (CZ), Nobodylisten (CZ)
24. 3. Kinetic w/ Planet Giegling
29. 3. Shobaleader One (UK)
31. 3. Machinedrum (US)
29. 5. Bohemian Like You: Angel Olsen (US)
13. 8. Bohemian Like You: Mac DeMarco (CAN)      

Více informací:
 
Šárka Maroušková → PR Manager +420 723 706 249 sarka.marouskova@meetfactory.cz
Zuzana Kolouchová → PR +420 739 055 862 zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      

MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ_Mitski_final.pdf