Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Post-dubstepová ikona Mount Kimbie otestuje na MeetFactory svou dlouho očekávanou novinku  

3. října, Praha - MeetFactory Mount Kimbie chystají na leden 2017 svoji třetí, zatím nepojmenovanou desku, která vyjde u slovutných Warp Records. Ještě předtím si ale britské post-dubstepové duo střihne několik koncertů a otestuje tak nové tracky na publiku – kromě pařížského Pitchfork festivalu se po třech letech vrátí i do MeetFactory, kde ve čtvrtek 13. října rozehrají Dominic a Kai svoji barevnou elektronickou show.
  

Ačkoliv jim nikdy nešlo o to dělat taneční muziku, jejich koncerty si nejvíc užijete v našlapaném klubu tváří v tvář pořádnému soundsystému. Přestože se vždycky bránili žánrovému škatulkování, nálepku otců zakladatelů post-dubstepové scény už jim asi nikdo neodpáře. Kariéra britského dua Mount Kimbie je zkrátka stejně jako jejich hudba plná paradoxů, které ale ve výsledku vytvářejí originální a působivou zvukovou koláž.  

Cesta k autenticky eklektickému soundu, který přivádí do vytržení jak renomované kritiky, tak i stále houstnoucí řady oddaných fanoušků, přitom začala vcelku tuctově na kolejích londýnské Southbank University. Sdílená záliba v kytarové scéně a hip-hopu ale v případě Dominica Makera a Kaie Campose brzy přerostla v chuť dát hudbě vlastní tvar. O jak šťastné rozhodnutí šlo, potvrdil už mimořádný úspěch debutového singlu Maybes z roku 2009 (Hotflush). Následná série maloformátů v čele se skvostným EP Sketch On Glass a řada remixů například pro Foals nebo The xx umožnila pracovitému páru vybrousit jeho styl, ve kterém se míchají různé elektrožánry se zvuky živých nástrojů a terénními nahrávkami, k naprosté dokonalosti.
 

Z dlouhohrajícího debutu Crooks & Lovers, který Mount Kimbie vrhly na trh v roce 2010 (opět prostřednictvím renomovaného Hotflush), si pak svorně sedla na zadek všechna významná hudební média. Chytře minimalistické melodické motivy, hutný basový podklad i živelné samply udělali z Doma a Kaie přes noc jedny z vůdčích postav britské nezávislé elektroscény. Záhy po fenomenálním úspěchu si zázračnou dvojku stáhlo pod svoje křídla slovutné vydavatelství Warp, u kterého v roce 2013 vychází netrpělivě očekávaná studiová dvojka Cold Spring Less Youth. Zvukově opulentní deska, na které si dvakrát zahostoval také do nebes vynášený mladičký ginger-raper King Krule, záhy vyšplhala mezi nejlépe hodnocené počiny roku a potvrdila tak výsostnou pozici projektu na špičce ostrovní indie scény.

Nekonečné čtyři roky čekání na další album sice Mount Kimbie ukončí až začátkem příštího roku, s první ochutnávkou zatím nepojmenované desky ale Dom a Kai přifrčí do MeetFactory už ve čtvrtek 13. října. Jejich našlápnutá elektronická show začíná ve smíchovské továrně ve 20:30.    

Více:

www.soundcloud.com/mountkimbie
www.mountkimbie.com


Vstupenky:
350 Kč na www.meetfactory.cz
350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
450 Kč na místě


Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, GoOut a www.meetfactory.cz


Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.


Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
19. 10. Parquet Courts (US) + Pill (US)
24. 10. Radio Wave Stimul Festival: Death Grips (US) + Raime (UK)
27. 10. Mykki Blanco (US)
2. 11. Jessy Lanza (CAN) + Olga Bell (US)
4. 11. Crystal Fighters (UK)
7. 11. Midi Lidi (CZ) + guests: Mayen + Ľubo Burgr & Pjoni, Ventolin DJ set
8. 11. 65daysofstatic (UK) + Thought Forms (UK)
9. 11. Autechre (UK)
12. 11. Tommy Cash (EE)
18. 11. Asaf Avidan (IL)
2. 12. Kinetic w/ Pearson Sound (UK)

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
TZ - Mount Kimbie.pdf