Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Tovární party Kinetic přijede rozpumpovat hvězda britské elektronické scény Pearson Sound  

25. listopadu, Praha - MeetFactory Další díl tovární klubovky Kinetic přiveze tentokrát jednu z nejžádanějších hvězd ostrovní elektroscény. David Kennedy alias Pearson Sound na sebe upozornil už v roce 2010, kdy získal v anketě Dubstepfora titul „Nejlepší producent“ a „Producent roku v kategorii 120-140 BPM“, vloni pak na labelu Hessle Audio vyšel jeho oceňovaný dlouhohrající debut Pearson Sound, na kterém opět posunuje hranice taneční hudby. Do MeetFactory přijede zatopit pod kotlem v pátek 2. prosince.   

Za gramce se tenhle nenápadný klučina ze severního Londýna poprvé postavil někdy ve 14 letech a produkovat vlastní hudbu začal jen o málo později. Od té doby toho ale David Kennedy alias Ramadanman alias Shetland alias Maurice Donovan alias Pearson Sound stihl opravdu hodně, což dokazuje nejen slušná sbírka hudebních identit. Odvaha bourat škatulky hudebních stylů a odhodlání jít si za svým totiž během pár let udělaly z pilného návštěvníka londýnského obchodu s deskami Vinyl Junkies a garage mejdanů jednu z nejrespektovanějších osobností britské hudební scény.  

První dvoutrackový singl Dynamic Balancing/Hungarian Skank vydává na vlastním labelu Ramadanman už v roce 2006. Zásadní zlom ale přichází o rok později, kdy se na univerzitní koleji v Leedsu dává dohromady se stejně naladěnými spolužáky Benem Thomsonem alias Benem UFO a Kevinem McAuleyem alias Pangeou. V roce 2007 tak vzniká společný label Hessle Audio, který se zakrátko stává pojmem v oblasti nezvykle odstíněného dubstepu a experimentujícího elektronického minimalismu. Zatímco do rychle se rozrůstající stáje přibývají další zásadní jména ostrovní elektroscény jako jsou James Blake, Appleblim Untold nebo Midland, její neobyčejně plodný zakladatel neztrácí čas a přichází s dalšími novinkami.
 

Na místo Ramadanmana tak v roce 2009 nastupuje Pearson Sound se sérií dvanáctipalců (PLNS/WAD, Gambeta/So Far Ago
) a především omamným singlem Blanked, které mu o rok později vynesli hned dvě vítězství na Dubstepforum Awards 2010. Po jednorázovce s Brendonem Moellerem (jako Shetland) přichází v roce 2011 čas „legendy“ chicago housu Maurice Donovana (Call My Name, Babeh) a pak návrat k prověřené identitě PS, pod kterou kromě řady kolaborací (Joy Orbison, Boddika a další) vydal slušnou sbírku maloformátů, na nichž vypiloval svůj vždy překvapivý minimalismus k dokonalosti.
 

Pozici jednoho z nejnadějnějších jmen britské elektronické scény potvrdil David Kennedy loni vydáním dlouho očekávaného debutového alba Person Sound, které představí na celonočním mejdanu ve smíchovské MeetFactory už v pátek 2. prosince.
 

Více informací:

Pearson Sound (Hessle Audio, UK)
www.residentadvisor.net/dj/pearsonsound
soundcloud.com/pearsonsound


Sound by KV2 Audio

Vstupenky:

250 Kč v předprodeji nebo do půlnoci 
300 Kč na místě po půlnoci
 

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

7. 12. Andy McKee – The Next Chapter Tour
14. 12. Marissa Nadler (US) + Mary Lattimore (US)
15. 2. Tycho (US)
27. 2. Mitski (US)
29. 5. Angel Olsen (US)MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ - Pearson Sound.pdf