Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Planet Giegling se po loňském úspěchu vrací se svým dech beroucím večerem do MeetFactory    

16. březen, Praha – Soul, Londýn, Amsterdam, Tbilisi, Kyjev, Berlín, Tokio, Brusel, Paříž, New York, Praha. Tour Planet Giegling je velkolepé stejně tak jako večery s nimi. V MeetFactory se o tom mohli fanoušci německého kolektivu přesvědčit už loňský rok, v pátek 24. března se večírek vrací do smíchovské továrny. 
   

Giegling je kolektiv přátel sídlící v německém Výmaru. Svou hudbou se snaží přetvářet místa a vytvářet v nich nezapomenutelnou atmosféru. Kolektiv má jasný postoj ohledně toho, jak chce svou práci dělat. „Giegling chápeme jako víru v to, že jsme lepší jako celek než jako jednotlivci. Je to sdílení přesvědčení, že umění, které vytváříme, bude více smysluplné, bude mít větší dopad a přetrvá déle, pokud ho vytvoříme jako kolektiv,“ definují svou činnost členové kolektivu.
 

Začalo to v roce 2008, kdy majitel výmarského nočního klubu Giegling oslovil už v té době legendární postavu místní elektronické scény vystupující pod jménem Konstantin. Brzy se kolem tohoto DJ utvořila skupina lidí s podobně nezkrotnou imaginací a prostor studentského baru naprosto změnil svou atmosféru. Podnik byl sice nakonec zavřen a zbourán, základy stejnojmenného labelu ale byly položeny. V roce 2009 vznikl Kettenkarussellův projekt s názvem Believe You & Me Make Love Forever. Peníze za prodané nosiče se pak použily na další projekty např. experimentální EP Projectionist´s Nightmare (2010) nebo album Futur II (2012), které podle mnohých naprosto přesně vystihuje hudební a vizuální koncept kolektivu Giegling.
 

Mix dub techna, experimentální elektroniky, micro housu, odvaha absorbovat nové prvky a přijímat mezi své řady nováčky (původní pevné jádro tvoří Konstantin, DJ Dustin, Dwig, Ateq, Rafael, Kettenkarussell a Vril). Brzy je jasné, že kolektiv se svou nezaměnitelnou dramaturgií určuje současnou podobu nezávislé elektronické hudební scény v Německu.  

Ohlasy fanoušků z již uběhlých koncertů dávají tušit, že v MeetFactory čeká diváky večer, na který se nezapomíná. S Planet Giegling se totiž nejedná jen o koncerty, ale o celkový koncept nebo spíše svět, planetu, na kterou jste pozváni. A je to pozvánka do světa vřelého a magického, kde máte pocit, že je vše možné. „Určitě nejlepší party, na jaké jsem kdy byl. Od té doby se jen usmívám,“ popisuje fanoušek večer s Planet Giegling v San Franciscu. Jiní zas hovoří o skoro náboženských prožitcích, za kterými se vyplatí cestovat i několik hodin. Divák má často pocit, že nepřišel na koncert, ale spíš na soukromou party do obýváku extravagantního kamaráda. I přes tento chill-out pocit, který návštěvník má, je hudební a umělecký koncept do detailů propracovaný, promyšlený a profesionální.
 

V pátek 24. března v MeetFactory představí svou tvorbu ATEQ (live), DJ Dustin, Edward (live), Konstantin, Leafar Legov (live), Vril (live) a Kettenkarussell (live). Posledně jmenovaný se v MeetFactory prezentoval již v loňském roce a podle mnohých fanoušků se jednalo o vrchol večera. Stejně jako se „řetízkový kolotoč“ roztáčí do neuvěřitelných obrátek, tak i Kettenrussellův housový set udával tempo večera.   Vloni to byly pestrobarevné vlaječky, mlha, kterou prořezávala červená světla, obrovský „lustr“ – několikaramenná dekorace s blyštivými řetězy, hudba nabírající na síle v průběhu večera, večírek do ranních hodin, ze kterého se lidem nechtělo odcházet. Můžeme se jen těšit, co nás s touhle DIY partou čeká letos.  

Večer v MeetFactory bude rozdělen do dvou částí. V 20:00 začne Planet Giegling in Concert (presented by Kinetic) – kolektivní show všech členů Giegling. Tento koncert má omezenou kapacitu míst k sezení a byl během několika dní vyprodán. Následovat bude od 23:00 party Planet Giegling (presented by Kinetic) v rámci které vystoupí ATEQ, DJ Dustin, Edward, Kettenkarussell, Konstantin, Leafar Legov, Vril.    
Více:
https://www.giegling.net/
https://www.residentadvisor.net/dj/ateq      

Vstupenky:

590 Kč koncert + party pouze v předprodeji (limitovaná kapacita) – VYPRODÁNO
330 Kč party v předprodeji
400 Kč party na místě Samostatné vstupenky na koncert zakoupit nelze.  

Předprodeje:

Pouze na
www.meetfactory.cz do 24. 3. 18:00.
 

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.      

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
21. 3. dné (CZ) + DEATHS (DE)
29. 3. Shobaleader One (UK)
31. 3. Machinedrum (US) + FVLCRVM (SK)
12. 4. Cold Cave (US)
13. 4. Kinetic w/ Young Marco (NL) + Tornado Wallace (AU)
16. 5. Sóley (IS) @ Divadlo Hybernia
27. 5. Bohemian Like You: Wand (US) + Kapitan Korsakov (BE)
29. 5. Bohemian Like You: Angel Olsen (US)
13. 8. Bohemian Like You: Mac DeMarco (CAN)      

Více informací:
 
Šárka Maroušková → PR Manager → +420 723 706 249
sarka.marouskova@meetfactory.cz     

Zuzana Kolouchová
→ PR  → +420 739 055 862

zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      

MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
 
TZ_Kinetic_Giegling.pdf