Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Texaská shoegaze úderka Ringo Deathstarr přiveze do MeetFactory svoji novou desku

22. března, Praha – Texaská shoegaze/garage partička Ringo Deathstarr už se v Praze jednou představila – v roli předskokanů The Smashing Pumpkins před 5 lety zaujali možná víc, než tehdejší nemastný neslaný návrat Billyho Corgana a spol. Letos basačka Alex, kytarista Elliott a bubeník Daniel přijedou do Prahy poprvé v roli headlinerů, aby představili svoji loňskou desku „Pure Mood“. Support zajistí dreampopoví DIV I DED z Frýdku-Místku.  

O texaském trojlístku s chytlavým názvem Ringo Deathstarr se na starém kontinentě začalo vážně mluvit vlastně až potom, co si tihle uctívači starého dobrého shoegazu střihli v roce 2011 turné s nesrovnatelně slavnějšími The Smashing Pumpkins. Dlouho očekávaný comeback grunge legendy možná řadu posluchačů příliš nepřesvědčil, to se ale rozhodně nedá říct o dojmu, který po sobě zanechala tenkrát nepříliš známá partička z Austinu. Třeštící bicí, táhle rozježené kytarové riffy a prodyšně éterické vokály v jejich podání totiž ukázaly, že za mořem roste další generace nadšených obdivovatelů stylu, který proslavily kapely jako My Bloody Valentine nebo Jesus and Mary Chain.  

Kapela, v jejímž názvu si Beatles podávají ruku s temnou stranou Síly, ale rozhodně není nějakým nováčkem. Publiku se projekt zpěváka Elliotta Fraziera představil už v roce 2005, o dva roky později pak přišlo eponymní EP s pěti kousky křísícími ducha skomírajícího žánru a následně (2009) řada úspěšných singlů, které ukázaly, že v případě Ringo Deathstarr nejde jen o napodobování slavných předchůdců, ale o smysluplné východisko pro fanoušky shoegazu, které už nebaví dokola omílat naposlouchané věci. Na dlouhohrající desku si ale posluchači museli počkat další dva roky, teprve v únoru 2011 přichází kapela s vypiplaným debutem Colour Trip (label Sonic Unyon), na který o rok později navázala psychedelická dvojka z názvem Mauve, které jako by vypadla z rozjetých devadesátek.  

Se zatím poslední, v pořadí už šestou dlouhohrající deskou, si texaská úderka opět vyhrála a třičtvrtěhodinová nahrávka s názvem Pure Mood  vydaná u labelu Vinyl Junkie Recordings loni na podzim ukázala, že zpomalovat v žádném případě nehodlá. Na své si tu přijdou jak vyznavači éterických kytar, zasněných vokálů a vrstvených harmonií, tak i fanoušci grungeově zkreslených riffů a nekompromisních bicích, které sugerují začátky kdysi tak exponovaného žánru. V čele s charismatickou basačkou Alex dorazí Ringo Deathstarr do Prahy ve středu 30. března, aby ve smíchovské MeetFactory od 20:30 představili natěšenému publiku svoje nejnovější dílo.  

Více informací:
ringodeathstarr.org
https://www.youtube.com/watch?v=LKZRcILud4k  

Vstupenky:
250 CZK na www.meetfactory.cz
250 CZK + případné poplatky v jinych předprodejích
350 CZK na vstupu

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
6. 4. Skepta (UK)
8. 4. Kinetic w/AUS music (Nick Höppner, Will Saul, Youandewan)
14. 4. IVVVO (PT) + We Will Fail (PL) + Kaitlyn Aurelia Smith (US)
18. 4. Deaths (DE) + Mayen (CZ) + Still Parade (DE)
11. 5. Prince Rama (US)
17. 6. Todd Terje (NO)

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč

TZ - Ringo Deathstarr.pdf