Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

TZ / hudba / Shape: Catnapp + Puce Mary + Tutu + Umbra

Noc ve znamení platformy SHAPE. MeetFactory uvádí: Catnapp, Puce Mary, Tutu a Umbra 

 

 

31. říjen, Praha – Čtveřice současných elektronických umělkyní opanuje MeetFactory. V případě Catnapp, Puce Mary a Umbra půjde o živá vystoupení, která svým DJ setem na závěr završí Tutu. V pátek 16. listopadu bude ve smíchovské továrně zářit platforma SHAPE, oslava současné inovativní hudby potrvá dlouho do noci.
 

Amparo Battaglia alias Catnapp je původem argentinská, v současnosti v Berlíně usazená umělkyně. Kombinací subbasových tónů přecházejících k breakbeatu a popu vytváří intenzivní, místy nostalgickou atmosféru s hutnými beaty. Její skladby oscilují od nenápadných dívčích popěvků s 4/4 rytmem až k intenzivním, nejniternějším ozvěnám děsuplných vzpomínek z dětství. Hudbu dělá od nepaměti a jako Catnapp vystupuje od roku 2010.„Pamatuju si své první vystoupení, které se zvrhlo v mosh-pit. To byla bomba,” vzpomíná se smíchem Catnapp v jednom rozhovoru a dodává, že agresivní zvuk té doby ustoupil něčemu hiphopovějšímu. Místy její tvorba připomene rozjařenost Grimes, drsnost M. I. A., jindy nadpozemskost Fever Ray. „Chci vyskočit a začít tancovat a to, co zpívám, křičet, prolnout se s publikem.”Catnapp umí příst, ale i škrábnout. Vydala několik alb, aktuální No Cover(2018) vyšlo v červenci, zářez má v Boiler Room, na několika kultovních festivalech, účastnila se Red Bull Music Academy.

 

Frederikke Hoffmeier alias Puce Mary je dánská umělkyně, jejíž zvuk vychází z industriálního lomozu, zvukových koláží, energické elektroniky a konkrétní hudby. Spjatá je především s tamním labelem Posh Isolation, popřípadě obdobně věhlasným berlínským PAN. Její noisové performance používají sample či hlas pouze jako strukturu a výchozí bod pro práci s texturou zvuku. Její čerstvě vydané album The Drought(2018) je protkáno kulturními referencemi na Charlese Baudelaira, Jeana Geneta či Michelangela Antoniona, tematicky se na něm soustředí jak na nebezpečí, tak příležitost a spíš než útěk nabízí metamorfózu.

 

„Tvoří různorodou hudbu, vede sbory, vytváří poezii hluku, pracuje s akademickými elektroakustickými metodami,” vyjmenovává magazín The Quietus činnost Marije Balubdžić, srbské, mezi Vídní a Bělehradem působící umělkyně. „Umbra je toho všeho syntézou, prolíná sladké s kyselým, hluk s melodií.” Její poslední album Unglued(2017) vyšlo u labelu Baba Vanga.

 

Přehlídka je pořádaná ve spolupráci s SHAPE, platformou pro inovativní hudbu a audiovizuální umění. Catnapp, Tutu a Umbra jsou současně mezi vybranými pro rok 2018. Každý rok vybírá kolektiv evropských organizací 48 umělců, kteří se podílí na vystoupeních, rezidencích, workshopech a diskusích napříč festivaly a dalších místech. Ze zmíněných a tu noc vystupujících letos MeetFactory vybrala Umbra, která v pátek 16. listopadu továrnu otevře.

 

 

Více:

shapeplatform.eu/artist/catnapp 

shapeplatform.eu/artist/umbra
shapeplatform.eu/artist/tutu
puce-mary.bandcamp.com

 

meetfactory.cz/cs/shape

 

 

Vstupenky:

250 Kč na www.meetfactory.cz

300 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

300 Kč na místě

 

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz

 

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:

 

1. 11.–3. 11.          Unijazz uvádí: Festival Alternativa
9. 11.                     Stimul uvádí: Daniel Avery (UK) + HRTL (CZ) + dMIT.RY (CZ)
11. 11.                   Floex (CZ) + Tom Hodge (UK)

20. 11.                   Dillon (DE) + DJ Saliva (PT)

21. 11.                   Roo Panes (UK)

24. 11.                   Dan Mangan (CA) + Laura Gibson (US)

29. 11.                   Whispering Sons (BE)
11. 12.                   Katarzia (SK) + Pjoni (SK)

21. 12.                   LANZ (US)

16. 3.                     Fource uvádí: Maribou State (UK)

       

 

 

Kontakty:

Libor Galia/ PR / 00 420 732 566 667/ libor.galia@meetfactory.cz 

Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

  

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.