Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Jeho veličenstvo Skepta pasuje MeetFactory na chrám grime music  

29. března, Praha – Po dlouhých 8 letech se do Prahy vrací britský producent Skepta – po loňském zrušeném koncertě tak čeká konečně Prahu grimeová smršť. Jeho 5 let staré album „Doin’ it Again“ ještě pořád čeká na pokračovatele, ale o datu vydání „Konnichiwa“ se šeptá stále častěji. Pauzu ale Joseph Junior Adenuga krátí vydáváním mixtapes a singlů, posledním byl povedený loňský „Shutdown“. Hands up a ve středu 6. dubna se vidíme v továrně!      

Jestli se dá o někom bez uzardění mluvit jako o „králi britské grime music“, je to stoprocentně Joseph Junior Adenuga alias Skepta, kterému čestný titul vyneslo více než deset let strávených v první frontové linii tohoto žánru. Tottenhamský rapper ovšem svoji roli rozhodně nebere na lehkou váhu, o čemž nejlépe svědčí fakt, že i dnes zůstává stejně temný jako před lety a před rostoucí davy svých fanoušků stále předstupuje se zásobníkem nabitým ostrými proklamacemi.  

Sláva a uznání ovšem nepadají jen tak z nebe a Skepta si pozici velké postavy UK scény musel jaksepatří vydřít. Svoji kariéru odstartoval nigerijský rodák jako člen legendární Meridian Crew (spolu s MCs President T, JME, Big H, Bossman Birdie nebo Paper Pabs), po jejímž rozpadu se v roce 2005 se svým bratrem Jamiem připojil k Roll Deep, aby pak o rok později založili vlastní crew a label v jednom – slavný Boy Better Know.  Pod touto dnes už kultovní značkou vydává v roce 2007 svůj dlouhohrající debut ironicky nazvaný Greatest Hits, jehož skvělé přijetí u kritiky i posluchačů mu otevřelo dveře do první ligy grime music. Konec první dekády nového milénia je zároveň dobou, kdy Skepta začíná úřadovat v žebříčcích poslechovosti a o jeho jméně je slyšet na všech stranách. Jestliže singly Rolex Sweep  nebo Too Many Man z druhé řadovky Microphone Champions (2009), na které se podíleli také JME, Wiley, Frisco nebo Shorty, obsadily 89., resp. 79. místo v UK Single Chart, hitovka Rescue Me z dlouhohrající trojky Doin´t it Again (2011) poskočila rovnou na 13. místo a celá deska se udržela tři týdny v přehledu 100 nejlepších alb.  

Slouží ke Skeptově cti, že ani přes raketový vzestup, ve své hudbě nijak nepolevil. Sotva utichl poprask vyvolaný kontroverzním klipem k singlu All Over the House (2011), vrhnul se do kolaborace se starými známými. Remix German Whip (2014) s Meridian Danem a především sourozenecký singl s JME That´s Not Me (2014), který vystoupal na přední příčky hitparád a za jehož videoklip zabodoval v MOBO Awards (ačkoliv jeho výroba podle Skepty stála jen 80 liber), ukázaly, že první postava UK scény ani po deseti letech neztrácí nit. Důkazem budiž povedený loňský singl Shutdown, na jehož produkci se podílel Ragz Originale a který vyhrál hlasování The Guardian o nejlepší track roku 2015. Po loňském zrušeném koncertě si tuhle pecku, která zní v klubech po celém světě, můžete užít konečně naživo na koncertě ve smíchovské továrně už ve středu 6. dubna. A je dost možné, že dojde i na nějakou tu novinku z dlouho očekávaného alba Konnichiwa. Společně se Skeptou vystoupí také největší osobnost českého grimu Smack, dále NobodyListen a dvojka Tuco & C.Monts. O světla a atmo se postarají BLOK 4, takže zůstat doma by byla životní chyba!  

Více informací:
www.helloskepta.com
soundcloud.com/skepta  

Vstupenky:
490 Kč na www.meetfactory.cz    
490 Kč (+ případné poplatky) v jiných předprodejích    
590 Kč na místě    
   
Předprodeje:    
Ticketportal, Ticketpro. GoOut a www.meetfactory.cz..  

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
8. 4. Kinetic w/AUS music (Nick Höppner, Will Saul, Youandewan)
14. 4. IVVVO (PT) + We Will Fail (PL) + Kaitlyn Aurelia Smith (US)
18. 4. Deaths (DE) + Mayen (CZ) + Still Parade (DE)
11. 5. Prince Rama (US)
17. 6. Todd Terje (NO)  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč. 

TZ - Skepta.pdf