Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Opojné snění v králičí noře aneb Sleep Party People s novým albem zpátky v Praze

17. listopad, Praha – Brian Batz se pohybuje na pomezí pompézní, k tanci vzývající, a zasněné, introvertně laděné, hudby. Se svými Sleep Party People letos vydal čtvrté album Lingering a v prosinci jej po dvou letech s jeho zasněnými vokály, zastřenými kytararami a králičími maskami máme zpátky v MeetFactory – do kalendářů píšeme SPP k datu 12. prosince 2017.

Je tomu bezmála deset let, co se Brian Batz rozhodnul, že je načase skončit s hraním v kapelách a založit si svůj vlastní projekt. Sleep Party People (2010), We Were Drifting On Sad Song (2012), Floating (2014) a Lingering (2017) dosvědčují, že to byl životaschopný a dobrý tah. Do povědomí hudebního světa se záhy zařízla nezaměnitelná severská melancholie. Její pojmenování, které vyznívá jako oxymorón, vzniklo náhodným spojením písmen, které měla jako magnetky na lednici Batzova přítelkyně. Možná ale zapracovalo právě podvědomí, protože atmosféru hudby Sleep Party People vystihuje kombinace lehkého sladkobolu s křehkou krásou, svět, kde se balancuje mezi touhou jít se bavit a být společenský, a přitom se spíš končí se sluchátky, zahrabán ve světě pod peřinou.

Velké množství zážitků, nálad a snů se odrazilo na vyznění letošní Lingering. „Vytvořit opravdu živoucí a vzdušné album,“ odpovídá Brian Batz na dotaz novinářů, jak by jej sám popsal. „To album má strašně moc témat, ale v zásadě jsem chtěl psát o tom, kdo jsem a co mě utvářelo.“Úzkost a deprese, shrnuje dále. V melodiích dánského projektu je ovšem obsažena okouzlující temnota, která spíše než aby dusila, dává prostor pro imaginaci. Snad celkovému vyznění pomáhá i schovávání se za masky – poznávací znamení a zároveň tradiční otázka novinářů, na kterou Batz stále trpělivě odpovídá: „Když jsem tehdy začal nahrávat vokály, tak mi to trošku znělo jako králičí povídání. Napadlo mě, že kdyby mohl králík mluvit, určitě by to znělo přesně takhle.“ Batze totiž obvykle doprovází pět „králíčků“, jak své spoluhráče něžně nazývá. Na novém albu je v několika písních navíc doprovází známá jména: ve Floating to je Beth Hirsch (Air), za nádhernou sborovou částí v Dissensions je toPeter Sibermann (The Antlers). Nejdůležitější jsou ale nadále klávesy – bez nich by to nebyli Sleep Party People.
 

Po filmu Donnie Darko není lehké se nebát lidí v králičích maskách. Tihle severští ale nekoušou. Místo toho v úterý 12. prosince udělají v továrně party, na které se s lehkostí zapomene na laskavou samotu domova. Uvedou je čeští Cold Cold Nights, pro které jsou SPP srdeční záležitostí. A oni zase tou naší.
Více:

soundcloud.com/brianbatz
sleeppartypeople.bandcamp.com

Vstupenky:

250 Kč na www.meetfactory.cz
250 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
350 Kč na místě  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a
www.meetfactory.cz
 

Koncert pořádá MeetFactory, o.p.s.    


Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
21. 11. Stimul Festival: Jens Lekman (SE), Carla dal Forno (AU), Kedr Livanskyi (RU)
23. 11. Michelle Gurevich (CA) + Twin Sons (UK)
24. 11. Veřejný dům
28. 2. Son Lux (US)
10. 4. Young Fathers (UK)    


Kontakty:

Libor Galia  → PR manažer  → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz  
Zuzana Kolouchová → PR specialistka → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
   
TZ_Sleep Party People.pdf