Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Barokní pop amerického Son Lux poprvé v Praze  

29. října 2014 – MeetFactory Ryan Lott alias Son Lux je hudebník mnoha tváří a přirozený talent, který na ploše dosud tří vydaných alb drží prst na tepu doby. Poslední řadové album Lanterns doplňuje EP Alternate World, na kterém hostuje senzace posledních měsíců - zpěvačka Lorde. MeetFactory zve fajnšmekry na středu 4. listopadu.
  

Jednou zní jako alternativní hiphop z provenience Anticonu, podruhé zase jako melancholický barokní pop Sufjana Stevense  nebo My Brightest Diamonds (s oběma mimo jiné v minulosti několikrát spolupracoval). Jen o dva dny později má v kinech premiéru film Zmizení Eleanor Rigbyové, ke kterému dělal soundtrack.
 

Ještě předtím než se zdánlivě nenápadný obrýlený Američan Ryan Lott stal jedním z nejzajímavějších jmen na popově experimentální scéně, věnoval se produkování hudby pro reklamní jingly. U této profese naštěstí nezůstal dlouho, protože v sobě prozřetelně objevil širší kreativní rozptyl. Ten naplno předvedl na všech albech, které zatím natočil, včetně majstrštyku Lanterns (2013), které ho posunulo do vod rozčeřených geniálním Sufjanem Stevensem. První nahrávka At War With Walls & Mazes vyšla v roce 2008 u vzpomínaného labelu Anticon (Why?, Baths nebo Young Fathers, nedávno představených právě v MeetFactory). Dvojka We Are Rising vyšla tři roky poté. S Lanterns  přišel přechod k Joyful Noise (Deerhoof, Of Montreal či Sebadoh). Nejúspěšnější album, které by Ryanovi mohlo a hlavně mělo konečně poskytnout vstupenku do širšího povědomí, se po vydání umístilo na šestém místě alternativní hitparády. EP Alternate Worlds vyšlo na začátku března a představilo přepracované verze skladeb z Lanterns, včetně hvězdné kolaborace s Lorde. Kolaboracím je Son Lux obecně nakloněn. Spolupracoval například s Nico Muhlym, The Antlers nebo These New Puritans. Se Sufjanem Stevensem a rapperem Serengetim (bude v MeetFactory 13. 11.) navázal v květnu pod aliasem S / S / S na společné EP Beak & Claw (2012) novinkou Sisyphus.
 

Je nám ctí oznámit, že část turné včetně pražského koncertu podpoří britské indie-popové duo (koncertně trio) Cloud Boat.  

Premiérové vystoupení Son Lux 4. listopadu můžete brát zároveň jako pozvánku na událost z řádu zásadních, tak nepromeškejte.  

Videa:

https://www.youtube.com/watch?v=5wnIs71n_kE
https://www.youtube.com/watch?v=Ayc17MRb790
https://www.youtube.com/watch?v=TkLT5krv_6c  

Vstupenky:

250 Kč na stránkách MeetFactory (bez poplatku)
250 Kč + případné poplatky v předprodejích (Ticketpro, Ticketportal, GoOut.cz)
350 Kč na místě    

Více informací:

http://music.sonluxmusic.com/
https://soundcloud.com/son-lux
http://sonlux.tumblr.com/
https://www.facebook.com/sonlux
https://twitter.com/sonlux  

Uvádí
MeetFactory


Pro bližší informace nás kontaktujte. Začátek koncertu ve 20:30.
 

Petr Hrubeš / 602367552 / petr@meetfactory.cz
   

V programu MeetFactory:
13. 11.   Shabazz Palaces + Serengeti
18. 11.   Glass Animals
20. 11.   Zebra Katz
21. 11.   tUnE-yArDs
09. 12.   Gus Gus - vyprodáno
23. 1.     The Raveonettes  


TZ_Son Lux.doc