Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Podmanivý psychedelický dream-pop britských Still Corners se vrací do MeetFactory

22. 1. 2020, Praha – Plánovat turné a oznamovat nový koncert v této době je velká a nepříliš zábavná hra. Britští Still Corners se nejistoty ale nezalekli - jednou ze zastávek jejich turné bude i pražská MeetFactory (19. 10.), kde představí svou novou desku The Last Exit.

Dream popové trio Still Corners (zpěvačka Tessa Murray a multiinstrumentalista Greg Hughes si tehdy přizvali i bubeníka) si svými songy působícími jakoby z jiné doby získalo srdce všech návštěvníků smíchovské továrny už předloni. V tropický večer odehráli vybroušený set psychedelických songů i dojemných „cajdáků” pro stovky lidí tísnících se pod podiem.

V pátek 22. 1. vychází jejich pátá řadová deska nazvaná The Last Exit. Vznikla v době pandemie, kdy se celý svět musel zastavit a nebylo možné vyjet na turné, hrát živé koncerty. „Vždycky je něco na konci cesty a pro nás to bylo album. S pandemií se ale vše změnilo. Do té doby jsme byli non-stop na turné, ale najednou jsme museli vše zastavit,” popisuje vznik nové desky Tessa. S krizí ale našli podle slov zpěvačky novou inspiraci a na světě je album, které by bez krize nevzniklo. Písně Crying, Static nebo Till We Meet Again ukazují jaký dopad má izolace na člověka a jak velká je potřeba sociálních kontaktů a intimity.

Dalším motivem alba je cesta. Po The Trip a The Message tak nová deska uzavírá road trilogii kapely. Opět se zde objevuje fascinace pouští, jejími temnými zvuky, záhadnými tvary na horizontu. Za všechny písně jmenujme např. Shifting Dunes. „Objevili jsme v té nesmírné krajině něco, co trvá věčně,” říká Greg a Tessa ho doplňuje: „Ve světě, kde každé místo na mapě je vyplněné, chceme ukázat, že je něco za tím vším, něco věčného, zakomponovaného do krajiny a naší psyché. Možná to nevidíme každý den, ale je to tam.”

Koncert Still Corners se uskuteční v úterý 19. 10. 2021 a je tak jednou z prvních vlaštovek podzimní sezóny smíchovské továrny. „Doufejme, že jejich plánované turné bude předzvěstí návratu k normálu, k radostem živého hraní, potkávání se a chození za kulturou,” doufá hudební dramaturg Michal Brenner.

 

Více informací:

web: Still Corners
Youtube: The Last Exit (official video)
 

Vstupenky:
390 Kč na www.meetfactory.cz + poplatky v sítích GoOut, Ticketportal
450 Kč na místě v den konání koncertu


Kontakty:

Zuzana Kolouchová / PR / +420 739 055 862 / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz
Filip Pleskač / PR sociální sítě / filip.pleskac@meetfactory.cz  
 

 

 

MeetFactory je v roce 2021 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 9.000.000 Kč.