Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Hvězda severského disco-soundu Todd Terje vysekne v pražské premiéře živý sólo set  

7. června Praha - MeetFactory Norské disco se valí na Prahu! Po loňské návštěvě Lindstrøma a Bjørna Torskeho přijede do MeetFactory letos premiérově také největší hvězda severského disco-soundu, Todd Terje. V první dekádě tohoto tisíciletí se proslavil remixováním tak různých jmen jako Bee Gees, José González, Brian Ferry, Nina Kraviz nebo Hot Chip. Až v roce 2012 vydal EP plné vlastního materiálu „It’s the Arps”, kterou následoval o dva roky později dlouho očekávaný dlouhohrající debut „It’s Album Time“ se songy jako ,,Inspector Norse” nebo ,,Delorean Dynamite”. Ty představí v živém sólovém setu pražskému publiku poprvé na začátku léta, v pátek 17. června v MeetFactory.   

Král letních pařeb (Mixmag) a jedna z nejprominentnějších postav současné skandinávské taneční scény (Allmusic) se narodil v nenápadné vesničce na jihozápadě Norska jako Terje Olsen. Jako teenager se bavil mícháním housových a jungle setů, dokud v roce 1999 ospalý zapadákov na hlavní silnici z Drammen do Hokksundu nezasáhl meteorit v podobě skladby Sexy Disco od tehdy už zářící hvězdy norské scény Bjørna Torskeho. Krátce na to balí čertsvě přijatý student astrofyziky kufry a vyráží do Osla, Mekky space-disca, kterou v té době ovládají svou obnovenou verzí sedmdesátkového soundu producenti Prins Thomas a Lindstrøm. Svatá Trojice norské psychedelické taneční hudby je kompletní.

Celkovou diskografii Todda Terjeho už dnes asi nikdo nesestaví. Hromada jeho remixů a editací starých vykopávek proudila zpočátku k posluchačům neoficiálními cestami a první regulérní maloformát s názvem Eurodans vyšel na labelu Soul Jazz Records v roce 2004. Renomé neúnavného producenta ale rostlo s každým dalším singlem nebo EPčkem a svého vrcholu dosáhlo v roce 2012, kdy vychází čtyřpísňové EP It´s The Arps (Smalltown Supersound) s hitovkou Inspector Norse (2. nejlepší track roku 2012 podle RA). V tomtéž roce už jako nezpochybnitelná špička tanečního undergroundu dává společně s Robbiem Williamsem dohromady jeho comebackový hit Candy a o rok později pak produkuje dvě skladby na albu Right Thoughts, Right Words, Right Action skotských indie-rockerů Franz Ferdinand.  

S dlouhohrajícím debutem si letos pětatřicetiletá hvězda severského disco-soundu dala načas, podle nadšených recenzí i reakcí fanoušků se ale čekání vyplatilo. Deska s vtipným názvem It´s Album Time vyšla na labelu Olsen v roce 2014 a mezi 11 našlápnutými disco songy na ní nechyběly ani superhity Inspector Norse, Delorean Dynamite,Alfonso Muskedunder nebo coververze hitu Roberta Palmera Johnny and Mary s Bryanem Ferrym. Album, které velké hudební servery svorně označily za jeden z největších vydavatelských počinů roku v oblasti taneční a elektronické hudby, tak definitivně potvrdilo Terjeho místo mezi elitou psychedelické taneční hudby. Svoji poctu osmdesátkovému soundu vysekne současný král taneční elektroniky v pražské premiéře ve smíchovské MeetFactory v pátek 17. června.

Více informací: 
toddterje.com
soundcloud.com/toddterje 


Vstupenky:
590 Kč na www.meetfactory.cz
590 Kč (+ případné poplatky) v dalších předprodejích
690 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, www.GoOut.cz a www.meetfactory.cz
   

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

19. 10. Parquet Courts (US)
4. 11. Crystal Fighters (UK)
9. 11. Autechre (UK)  

MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ - Todd Terje.pdf